Jorge Maqueda w meczu z Wisłą Płock

Autor: Cyfrasport Jorge Maqueda w meczu z Wisłą Płock

Naprawdę?!

Pogryzł przeciwnika w trakcie meczu! Absurdalny faul podczas "świętej wojny" w Płocku. Aż przypomniał się Luis Suarez

2024-10-13 13:59

W polskiej piłce ręcznej nie ma ważniejszego meczu od starcia Wisły Płock z Industrią Kielce. Nazywa się je "świętą wojną" i zawsze towarzyszą im wielkie emocje. Nie inaczej było w niedzielę (13 października), ale jeden z zawodników z Kielc ewidentnie nie wytrzymał ciśnienia. Jorge Maqueda w trakcie jednej z akcji pogryzł przeciwnika z Płocka! Absurdalny faul na meczu piłki ręcznej aż przywołał wspomnienia z piłkarskiego boiska, gdy cały świat żył podobnym incydentem z udziałem Luisa Suareza.

Jorge Maqueda pogryzł rywala w trakcie meczu Wisła Płock - Industria Kielce

Wisła Płock i Industria Kielce to od lat dwa najlepsze polskie kluby, a ich rywalizacja o prymat na krajowym podwórku rozgrzewa kibiców. Częściej górą byli kielczanie, ale w ostatnim sezonie to płocczanie sięgnęli po upragnione mistrzostwo kraju. Wisła potwierdziła swój wysoki poziom także we wrześniowym Superpucharze Polski, w którym wygrała 27:23. Trudno się dziwić, że duma zawodników i kibiców z Kielc została podrażniona. Miesiąc po porażce w prestiżowym Superpucharze przyjechali do Płocka na mecz ligowy i koniecznie chcieli przełamać niemoc w starciach z Wisłą. Najwyraźniej jednak nie wszyscy zdołali utrzymać nerwy na wodzy. Już w pierwszej połowie Jorge Maqueda został wyrzucony z boiska za pogryzienie doświadczonego Mirsada Terzicia!

Jedna z akcji zakończyła się trafieniem Hiszpana pomimo próby bloku obrońcy Wisły. Piłka wpadła do siatki, jednak prawdziwe sceny dopiero miały miejsce. Maqueda po rzucie wylądował w zwarciu z Terziciem i w uchwycie... zaczął go gryźć. Zawodnik z Płocka momentalnie zgłosił faul sędziom, którzy przerwali grę. Szczypiornista Industrii po analizie powtórek wideo został ukarany czerwoną i niebieską kartką. Jest to kara przyznawana w przypadkach niesportowego zachowania lub bardzo brutalnego faulu i oznacza zawieszenie co najmniej na kolejny mecz.

Piłkarz ręczny Industrii Kielce jak... Luis Suarez

Choć pogryzienie rywala wydaje się kuriozalnym i absurdalnym faulem, sport widział już takie przypadki. Tym najsłynniejszym jest pamiętny incydent z udziałem Luisa Suareza i Giorgio Chielliniego podczas mistrzostw świata w 2014 roku. Urugwajczyk został wtedy zawieszony na cztery miesiące we wszystkich rozgrywkach, ale po tym okresie wrócił w wielkim stylu w barwach FC Barcelony, z którą zdobył m.in. Ligę Mistrzów. Niedzielna sytuacja z udziałem Maquedy i Terzicia momentalnie przypomniała kibicom o Suarezie, a w mediach społecznościowych nie brakowało w tym temacie szydery.

Zawieszenie Maquedy to nie jedyne zmartwienie Industrii. Kielczanie po pierwszej połowie meczu z Wisłą Płock przegrywali 18:14. We wcześniejszych siedmiu meczach ligowych byli niepokonani, podobnie jak płocczanie, którzy rozegrali jednak dwa spotkania mniej.