Michał Jurecki, piłka ręczna, reprezentacja Polski

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

Prezydent, Lewandowski, Sonik. Oni gratulowali polskim piłkarzom ręcznym [WIDEO]

2015-02-02 12:23

Polscy piłkarze ręczni przywieźli z Kataru brązowy medal mistrzostw świata. W decydującym o trzecim miejscu spotkaniu zespół Michaela Bieglera pokonał po dogrywce Hiszpanię. Sukcesu pogratulowały najważniejsze osoby w państwie, m.in. prezydent Bronisław Komorowski. Pod wrażeniem występu byli również znani polscy sportowcy: Robert Lewandowski, Marcin Gortat czy Rafał Sonik.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla naszej reprezentacji. Prowadziliśmy już 5:1 i wydawało się, że będziemy stopniowo uciekać "Los Hispanos". Jednak w pewnym momencie rywale obudzili się i do przerwy zdołali doprowadzić do remisu. Do szatni szczypiorniści zeszli z wynikiem 13:13.

Bartosz Jurecki w drużynie gwiazd MŚ w piłce ręcznej 2015

W drugiej połowie role się odwróciły. Przewagę budowali Hiszpanie i wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać im zwycięstwa. Jednak biało-czerwoni po raz kolejny pokazali wielkie serce do gry i na sekundę przed końcem Michał Szyba doprowadził do remisu i dogrywki!

W tej gra toczyła się gol za gol. Ostatecznie po siedemdziesięciu minutach ręce w górę mogli podnieść zawodnicy Michaela Bieglera, którzy w ostatniej minucie rzucili bramkę i obronili się przed atakiem rywali. To pierwszy medal MŚ w piłce ręcznej naszej kadry od 2009 roku. Wtedy to, w Chorwacji, również zajęliśmy 3. miejsce.

Polska - Hiszpania 29:28 po dogrywce (13:13, 24:24, 26:26)

Polska: Szmal, Wichary, Wyszomirski – Krajewski 1, Bielecki 1, Rojewski, Wiśniewski 4, B. Jurecki 2, M. Jurecki 3, Grabarczyk, Jurkiewicz 1, Syprzak 6, Daszek 3, Szyba 8, Chrapkowski

Hiszpania: Sierra, Perez de Vargas – Rocas 1, Maqueda 3, Tomas 7, Entrerrios 2, Aguinagalde 4, Ugalde, Andreu, Rodriguez 1, Canellas, Morros, Garcia 4, Rivera 5, Guardiola 1, Dujshebaev

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail