Wielki sukces Jacka Kurskiego. Nie uległ DYKTATOWI i presji. W tle Niemcy

2021-01-21 16:45 ŁOLI
Jacek Kurski został prezesem TVP
Autor: Niemiec/AKPA Jacek Kurski

Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych, odbywające w Egipcie przyciągają uwagę coraz większej ilości polskich kibiców. Podopieczni trenera Patryka Rombla bardzo dobrze zaprezentowali się w pierwszej fazie turnieju i awansowali do kolejnej. Niedługo po tym, władze Telewizji Polskiej zdecydowały się jednak wykupić prawa do transmisji imprezy z udziałem biało-czerwonych, czego nie zrobiły przed rozpoczęciem turnieju. Wykupieniem praw pochwalił się w sieci m.in. Jacek Kurski.

Polscy szczypiorniści bardzo dobrze zaprezentowali się w swoich pierwszych meczach na mistrzostwach świata w piłce ręcznej. Podczas pierwszego meczu imprezy odbywającej się w Egipcie, biało-czerwoni wygrali z Tunezją 30:28. Po porażce z Hiszpanią 27:26, w ostatnim spotkaniu grupy B, podopieczni Patryka Rombla pewnie pokonali Brazylijczyków 33:23. Jeszcze przed ostatnim meczem z drużyną z Ameryki Południowej, biało-czerwoni mogli się cieszyć z awansu do kolejnej fazy turnieju, dzięki zwycięstwu Hiszpanów z Tunezją 36:30. Pierwsze spotkania Polaków, kibice mogli oglądać jedynie w internecie, ponieważ żadna polska stacja nie wykupiła praw do transmisji imprezy. Teraz się to jednak zmieniło. 

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Boniek wygląda FATALNIE. Co się stało? Konieczna była operacja

Dobre występy biało-czerwonych sprawiły, że Telewizja Polska zdecydowała się jednak wykupić prawa do transmisji mistrzostw świata. Do tej pory spotkania Polaków transmitowane były za pośrednictwem oficjalnej kanału Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej na YouTube. Teraz jednak spotkania podopiecznych trenera Rombla pokazane będą w TVP, o czym poinformował z dumą Jacek Kurski na Twitterze. - Po twardych negocjacjach mamy prawa do mundialu piłkarzy ręcznych! Nie ulegliśmy dyktatowi cenowemu i presji czasu. Dbaliśmy o publiczne środki skutecznie realizując misję publicznego nadawcy. Już dziś o 15:30 w TVP1 mecz z Urugwajem, później decydujące bitwy z Węgrami i Niemcami - napisał prezes TVP w mediach społecznościowych. 

CZYTAJ TAKŻE: Robert Lewandowski wiedział, że Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony?! Dziwne tłumaczenia Zbigniewa Bońka!

Brzęczek zwolniony, ale przeszedł do historii. To pierwszy raz
Najnowsze