Julen Aguinagalde, PGE Vive Kielce

Autor: East News Julen Aguinagalde

Wspaniały mecz PGE VIVE Kielce! Mistrzowie Polski pokonali potęgę

2019-11-02 18:17

Szczypiorniści PGE VIVE Kielce dokonali niezwykle imponującej rzeczy. W sobotnim meczu 6. kolejki Ligi Mistrzów pokonali zwycięzcę rozgrywek z zeszłego sezonu, węgierski Telekom Veszprem 34:33. Kapitalne spotkanie rozegrał Alex Dujshebaev, który rzucił 11 goli.

To był bardzo ważny mecz dla VIVE, które przed sobotnim starciem zajmowało dopiero piąte miejsce w swojej grupie. Podopieczni Talanta Dujszebajewa byli jednak niezwykle zmotywowani i od początku postawili faworyzowanym rywalom trudne warunki. W pierwszej połowie walka była wyrównana, a kibice oglądali klasyczną wymianę ciosów. Ostatecznie po 30 minutach na tablicy wyników widniał remis 17:17.

Po przerwie kielczanie zdołali uzyskać trzybramkową przewagę, jednak mistrzowie Węgier zdołali ją odrobić i doprowadzić do remisu 29:29. W końcówce nie zabrakło nerwów. Minimalnie lepiej zaprezentowali się gospodarze, którzy ostatecznie wygrali 34:33. Dzięki wygranej VIVE awansowało na 2. miejsce w grupie, wyprzedzając sobotnich rywali. Prowadzi THW Kiel.

PGE VIVE Kielce - Telekom Veszprem 34:33 (17:17)

PGE VIVE Kielce: Kornecki, Wolff 1 - Vujović, Karacić 2, A. Dujszebajew 11, Pehlivan, Aguinagalde 2, Janc 1, Lijewski 1, Jurkiewicz 1, Kulesz 3, Moryto 4, Fernandez 3, D. Dujshebaev, Karalek 5, Guillo.

Telekom Veszprem: Sterbik, Cupara - Manaskow, Yahia 1, Ferreira Moraes 1, Tonnesen 5, Gajić 7, Marguc 3, Lauge Schmidt 5, Strlek 3, Terzić, Blagotinsek 1, Nenadić 4, Mackovsek, Lekai 2, Borozan 1