Arkadiusz Milik

Autor: East News Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik pobił rekord Zbigniewa Bońka! Zobacz ten historyczny moment na WIDEO

2019-11-02 17:25

Arkadiusz Milik jest w świetnej formie. Reprezentant Polski strzelił gola w czwartym kolejnym meczu w Serie A, stając się tym samym najskuteczniejszym polskim zawodnikiem w lidze włoskiej w historii. Świętowanie Milikowi popsuła jednak porażka Napoli z AS Roma 1:2 oraz rasistowski skandal, który wydarzył się podczas sobotniego meczu w Rzymie.

W sobotnim meczu 11. kolejki Serie A pomiędzy AS Roma a Napoli Arkadiusz Milik zdobył swojego 32. gola w lidze włoskiej. Pobił tym samym rekord Zbigniewa Bońka, który do tej pory był najskuteczniejszym Polakiem w Serie A. Milik trafił do siatki w 72. minucie spotkania i był to gol na 1:2. Ostatecznie Napoli nie zdołało już wyrównać i do domu wraca bez punktów. Milik zdobył także bramkę w czwartym kolejnym meczu ligowym, potwierdzając tym samym wysoką dyspozycję.

Już w poprzedniej kolejce Milik wyrównał osiągnięcie Zbigniewa Bońka, który w 156 meczach w Serie A zdobył 31 bramek w barwach AS Roma i Juventusu. W sobotę stał się już samodzielnym liderem klasyfikacji najskuteczniejszych Polaków w Serie A. Niestety podczas sobotniego spotkania w Rzymie doszło do rasistowskiego skandalu. Sędzia na kilka minut przerwał mecz, po tym jak jak kibice gospodarzy zaczęli obrażać gości, wykonując rasistowskie przyśpiewki.