Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej: Francja - Chorwacja

i

Autor: AP PHOTO Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej: Francja - Chorwacja

Zagotowało się na boisku. Gwiazdy piłki ręcznej ruszyły na siebie po brzydkim faulu

2022-01-13 23:00

Za nami pierwszy dzień mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Nie brakowało emocjonujących pojedynków! Gorąco było chociażby podczas spotkania Francuzów z Chorwatami. Na boisko latały kubeczki z wodą, atmosfera udzielała się także zawodnikom. W pewnym momencie gwiazdorzy rzucili się sobie do gardeł.

Kto zostanie mistrzem Europy w piłce ręcznej? Polscy kibice na pewno chcieliby, żeby jak największe sukcesy odniosła nasza drużyna, ale jak na razie się to nieco oddaliło. Wszystko z powodu licznych przypadków COVID-19 w drużynie. W czwartek, 13 stycznia, na boiska wybiegli reprezentanci innych krajów. Niespodziewany przebieg miało jedno z pierwszych spotkań turnieju. Hiszpania mierzyła się z Czechami i wygrała jedynie dwoma bramkami, choć była zdecydowanym faworytem do wysokiego triumfu. Zdecydowanie lepiej poradzili sobie Szwedzi, którzy rozgromili 30:18 Bośnię i Hercegowinę.

ME w piłce ręcznej: Sensacja na początek

Do sensacji doszło w Budapeszcie, gdzie Holendrzy pokonali Węgrów 31:28. W pewnym momencie "Oranje" prowadzili nawet pięcioma bramkami. Największą robotę podczas spotkania wykonał Baijens, który pokonywał bramkarzy rywali aż siedmiokrotnie. Gorąco było także przy okazji spotkania Francuzów z Chorwatami. "Trójkolorowi" nie pozwolili sobie zagrozić, ale w pewnym momencie na boisku zrobiło się gorąco.

Mandić ostro zaatakował jednego z Francuzów, który znokautowany ciosem w brodę padł na ziemię. Po analizie VAR sędziowie zdecydowali się wykluczyć Chorwata z meczu. "Trójkolorowi" spokojnie dowieźli zwycięstwo do końca meczu.

ME w piłce ręcznej: Wielkie zamieszanie z reprezentacją Polski. Ogromny chaos, ważny wniosek działaczy

ME piłkarzy ręcznych: Komplet wyników z dnia 13 stycznia

  • Hiszpania - Czechy 28:26 (14:11)
  • Rosja - Litwa 29:27 (14:9)
  • Serbia - Ukraina 31:23 (17:11)
  • Słowenia - Macedonia Północna 27:25 (13:10)
  • Chorwacja - Francja 22:27 (11:13)
  • Dania - Czarnogóra 30:21 (18:10)
  • Norwegia - Słowacja 35:25 (15:11)
  • Szwecja - Bośnia i Hercegowina 30:18 (17:11)
  • Węgry - Holandia 28:31 (10:13)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze