Anna pakować nie będzie

2005-07-04 21:30

Wysoka (178 cm), zgrabna jak modelka, zaprzeczenie atletycznie zbudowanych sprinterek.

Ale to właśnie Anna Pacholak-Guzowska (25 l.) stała się liderką polskich biegaczek na dystansach 200 i 400 metrów oraz sztafety 4x400, która ma wielką szansę na medal w lekkoatletycznych mistrzostwach świata.

- Obalam mity, że sprinterka musi być "napakowana" - śmieje się Anna. - I zamierzam utrzymać zgrabną sylwetkę. Ale wykonuję półprzysiad ze sztangą ważącą 75 kilogramów, 15 kilo cięższą niż rok temu - zaznacza.

W marcu zajęła 4. miejsce na 200 m w halowych ME. Latem została potrójną mistrzynią Polski (200 m, 400 m, 4x100 m). - Lubię wszystkie sprinterskie dystanse, chociaż czterystumetrówka jest wariacka i chwilami mi się odechciewa ją biegać. Na szczęście jeszcze ani razu nie "umierałam" po pokonaniu tego dystansu - mówi.

W ubiegłym roku jej uroda została zauważona i dostała angaż do filmu reklamującego pewną markę samochodu.- Wystąpiłam tam w stroju sportowym, ale lekko ucharakteryzowana. Chyba to mnie zainspirowało, żeby podjąć naukę w szkole charakteryzacji. Wcześniej projektowałam stroje dla siebie: sukienki, spódnice, bluzki... - wyjawia piękna sprinterka.