Salem Al-Dawsari

Autor: Cyfrasport Salem Al-Dawsari

Takie rzeczy tylko u Saudów

Bajeczna kasa za jedno zwycięstwo. Każdy chciałby tyle dostać za 90 minut na boisku!

2023-02-08 15:46

Blisko 3 tys. dolarów za... minutę – na taką kwotę wycenione zostało przez saudyjskiego milionera sensacyjne zwycięstwo jego rodaków nad brazylijskim rywalem w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata, rozgrywanych w Maroku. Ekipa Al-Hilal z Rijadu pokonała 3:2 Flamengo Rio de Janeiro i czeka na rywala, którego wyłoni środowa konfrontacja kairskiego Al-Ahly z Realem Madryt.

Brazylijczycy – zdobywcy Copa Libertadores w 2022 roku – byli zdecydowanym faworytem w starciu z triumfatorem azjatyckiej Ligi Mistrzów, który prawo gry z nimi musiał sobie wywalczyć zwycięstwem (w rzutach karnych!) z gospodarzami, zespołem Wydad Casablanca. Niewielu kibiców spodziewało się, że saudyjska drużyna będzie w stanie postawić się zespołowi z Ameryki Południowej.

Kluczowym momentem spotkania okazała się końcówka I połowy, kiedy to za zagranie ręką drugą żółtą (i w efekcie czerwoną) kartką ukarany został Gerson. Rzut karny – drugi już w tym spotkaniu dla Al-Hilal – wykorzystany został przez Salema Al-Dawsariego. Tego samego, który dał Arabii Saudyjskiej sensacyjną wygraną z Argentyną na mundialu w Katarze, a potem nie zdołał pokonać Wojciecha Szczęsnego z „wapna”!

Po końcowym gwizdku Saudyjczycy cieszyć się mogli nie tylko z wygranej. Kanał sportowy SSC poinformował, że każdy zawodnik otrzyma od ministra sportu Arabii Saudyjskiej po 500 tys. riali. Natomiast saudyjski książę Al-Walid ibn Talal przyznał każdemu piłkarzowi Al-Hilal premię w wysokości miliona riali! Oznacza to, że tylko z tego drugiego źródła piłkarze arabscy otrzymają po prawie 3 tys. dolarów za... każdą z 90 minut spotkania!

Mało tego; książę należący do królewskiej rodziny Saudów, który owe premie obiecał poprzez media społecznościowe, zapowiedział także, że podaruje zawodnikom podobną sumę, jeśli w sobotę wygrają mecz finałowy!

Warto przypomnieć, że po wygranej Saudyjczyków z Argentyną w Katarze miejscowe media informowały o wyjątkowym sposobie jej nagrodzenia. każdy członek zwycięskiej ekipy otrzymać miał... rolls-royce'a, a fundatorem był książę Mohammed Bin Salman.