Autor: East News Cristiano Ronaldo, Portugalia

Baraże MŚ 2014. Kto awansował na Mundial?

2013-11-20 8:56

Wiemy już, które zespoły ze strefy europejskiej zagrają na przyszłorocznych MŚ w Brazylii. Zgodnie z przewidywaniami na Mundial pojadą Chorwaci, Grecy i Portugalczycy. Niespodziewanie do tego grona dołączyli Francuzi, którzy odrobili dwubramkową stratę z pierwszego spotkania z Ukrainą.

Jako pierwsi awans zapewnili sobie Grecy, którzy zremisowali w rewanżu z Rumunią 1:1 (poprzedni mecz - 3:1 dla Grecji). Tuż po nich swoje spotkanie zakończyli Chorwaci. Luka Modrić i spółka ograli Islandczyków 2:0 i po remisie (0:0) w pierwszym meczu także wywalczyli prawo do gry na Mundialu w Brazylii.

Niesamowite emocje towarzyszyły natomiast spotkaniu Szwecji z Portugalią. Po pierwszej połowie, w której kibice nie oglądali bramek, przyszła pora na wyczekiwany przez kibiców pojedynek Zlatana Ibrahimovica z Cristiano Ronaldo.

Zobacz koniecznie: Szwecja - Portugalia, wynik 2:3. Hat-trick Cristiano Ronaldo, Portugalia jedzie na mistrzostwa świata. Zapis relacji NA ŻYWO

Strzelanie rozpoczął ten drugi. Gwiazdor Realu Madryt w 51. minucie urwał sie obrońcom rywali i w sytuacji sam na sam nie miał problemów z pokonaniem bramkrza gospodarzy. Gdy wydawało się, że Portugalczycy rozstrzygnęli już losy rywalizacji za strelanie wziął się Zlatan ibrahimović.

Napastnik PSG najpierw trafił do siatki rywali po strzale głową, a następnie zdobył bramkę po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego. Na 15 minut przed końcem Szwedzi potrzebowali zatem tylko jednej bramki do awansu.

Wtedy ponownie dał o sobie znać niesamowity Cristiano Ronaldo. Kapitan reprezentacji Portugalii dołożył w tym meczu jeszcze dwa gole i tym samym skompletował hat-tricka.

W rozpoczętym napóźniej spotkaniu Francuzi dokonali - wydawałoby się - rzeczy niemożliwej. Franck Ribery i spółka odrobili dwubramkową stratę z pierwszego meczu w Kijowie i po zwycięstwie 3:0 nad Ukrainą także zapewnili sobie awans do MŚ w Brazylii.