Karim Benzema, Francja, reprezentacja Francji

Autor: East News

Baraże MŚ 2014. Skandal w meczu Francja - Ukraina? Nie do końca

2013-11-20 10:00

Francja pokonała na własnym boisku Ukrainę 3:0 i tym samym zapewniła sobie awans na Mundial w Brazylii. Ogromne pretensje do sędziego mieli po meczu goście, którzy domagali sie odgwizdania spalonego przy jednej z bramek.

"Trójkolorowi" wyszli na prowadzenie w 22. minucie, po tym jak piłkę do siatki rywali wpakował Mamadou Sakho. Jeszcze przed przerwą kolejnego gola dołożył Karim Benzema. Jak wykazały powtórki, w momencie podania, napastnik Realu Madryt był na wyraźnym spalonym.

Zobacz koniecznie: Baraże MŚ 2014. Kto awansował na Mundial?

Choć sedzia popełnił w tej sytuacji ogromny błąd, to w ostatecznym rozrachunku oddał Francuzom to, co zabrał im w jednej z poprzednich akcji. Wcześniej arbiter nie uznał prawidłowo zdobytej przez "Trójkolorowych" bramki.

W drugiej połowie trzecie dla gospodarzy trafienie zanotował Mamadou Sakho i tym samym przechylił szalę zwycięstwa w tym dwumeczu na korzyść swojego zespołu. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu górą była Ukraina, która u siebie ograła rywali 2:0.