Halowe MŚ: Anna Rogowska i Adam Kszczot zdobyli brązowe medale

2010-03-15 12:57

Dwa medale wywalczyli nasi lekkoatleci w halowych mistrzostwach świata w Katarze. Nie powiodło się Tomaszowi Majewskiemu (29 l.), za to na trzecim stopniu podium stanęli tyczkarka Anna Rogowska (29 l.) i Adam Kszczot (21 l.) w biegu na 800 m.

Rewelacyjnie spisał się zwłaszcza łodzianin Kszczot. Młodzieżowy mistrz Europy sprzed roku odniósł największy sukces w karierze i pokazał plecy wicemistrzowi olimpijskiemu, Ismailowi Ahmedowi z Sudanu.

Rogowska po raz trzeci w karierze pokonała "Carycę" Jelenę Isinbajewą. Mistrzyni świata z Berlina uzyskała pod dachem stolicy Kataru wysokość 470 cm. Rosjanka przeskoczyła zaledwie 460 cm i znalazła się poza podium. Do złota potrzebna była jednak wysokość 480 cm, tym razem zbyt duża dla Polki. Na takim poziomie Brazylijka Murer pokonała Rosjankę Fieofanową.

Patrz też: Anna Rogowska marzy o 5 metrach

Tomasz Majewski pobił w finale pchnięcia kulą o 10 cm własny rekord Polski, rezultatem 21,20 m. Niestety, wystarczyło to tylko do 5. miejsca, bo rywale pchali jak natchnieni. Triumfował Christian Cantwell z USA.