1/4 finału: mecz Holandia - Brazylia, wynik 2:1, koniec samby na afrykańskich boiskach, RELACJA NA ŻYWO

2010-07-02 19:54

Już o 16:00 początek meczu o półfinał Mistrzostw Świata w RPA. W pierwszym z dzisiejszych ćwierćfinałów zagrają Brazylia i Holandia. Czekamy na rozpoczęcie i meczu i zapraszamy do relacji live na portalu se.pl.

KONIEC RELACJI

93 min. - trzech Holendrów przed bramkarzem i jednym obrońcą z Brazylii, jednak nie udało im się strzelić gola. Chwilę później ostatni gwizdek sędziego kończy udział Brazylii w mundialu!!!!!! Holandia w 1/2 finału!!!!

90 min. - sędzia dolicza 3 minuty. Czy Brazylia da radę??

89 min. - wolny dla Brazylii. Strzela Dani Alves........ ale piłka trafia wprost w mur.

88 min. - świetna akcja Holandii. Dirk Kuyt miał okazję dobić Brazylię, ale nie zdołał oddać strzału, gdyż ubiegł do Juan.

85 min. - zmiana w zespole Holandii. Schodzi van Persie, wchodzi Huntelaar.

84 min. - atak Holandii. Sneijder strzela z pola bramkowego, ale broni Julio Cesar!

82 min. - kolejny rzut rożny, jednak tym razem strzał broni Stekelenburg.

81 min. - Nilmar wywalczył rzut rożny dla Brazylii, jednak wybijają obrońcy. Strzelał jeszcze jeden z Brazylijczyków, jednak piłka odbita od Holendra wyleciała za linię końcową.

79 min. - kontra Holandii, jednak piłkarze "Oranje" nie zdołali zakończyć akcji strzałem na bramkę.

77 min. - zmiana w Brazylii. Nilmar na boisku, na ławce siada Fabiano.

76 min. - kolejka kartka, żółta, tym razem dla Ooijera, za odkopanie piłki. Brazylijczycy wydają się bezradni i są coraz bardziej zdenerwowani.

73 min. - to chyba koniec mundialu dla Brazylii! Felipe Melo wylatuje z boiska z czerwoną kartką!!! Najpierw samobój, teraz osłabienie zespołu. Melo jest zdecydowanie antybohaterem tego meczu.

72 min. - Sneijder nadal się stara, jednak nie zdołał przejąć piłki na wysokości pola karnego.

68 min. - Juan bojaźliwie wybija i rzut rożny dla Holandii. GOOOOOOOOOOOOOL!!!! Holandia prowadzi 2:1. Sneijder kieruje piłkę do siatki głową!!!!!

67 min. - strzał van Persiego, ale piłkę wybija Julio Cesar.

66 min. - próboje Kaka, jednak jego uderzenie mija słupek holenderskiej bramki.

64 min. - żółta kartka dla Nigel de Jonga (Holandia).

62 min. - zmiana w Brazylii, schodzi Bastos, wchodzi Gilberto.

61 min. - strzał Dani Alvesa, jednak piłka mija słupek bramki Stekelenburga.

59 min. - Holandia już w komplecie, van Persie może jednak kontynuować grę.

57 min. - Holandia wyraźnie uskrzydlona wyrównaniem. Teraz Brazylijczycy są bezradni i nie potrafią odebrać rywalom piłki.

55 min. - za boiskiem z bólu zwija się van Persie. Czyżby kontuzja?

53 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Remis 1:1!!! Sneijder dośrodkowuje w pole karne, tam do piłki nie doskakuje żaden z jego kolegów, jednak piłkę do własnej bramki kieruje Felipe Melo. Samobój!

52 min. - Bastos fauluje Robbena. Brazylijczyk nie trafił w piłkę, ale nie został ukarany kartką.

50 min. - uderzał Sneijder, jednak piłka poleciała daleko obok bramki. Pomocnik Interu źle uderzył piłkę.

48 min. - Kaka do Luisa Fabiano, ten nie zdołał oddać strzału, ale wywalczył rzut rożny. Jednak nic z niego nie wynikło i od bramki zacznie Holandia.

47 min. - żółtą kartką ukarany van der Wiel (Holandia)

46 min. - początek drugiej połowy.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

46 min. - strzał Maicona, broni jednak świetnie Stetekelenburg. Nie było już rzutu rożnego, bo sędzia zakończył pierwszą połowę.

45 min. - van der Wiel dośrodkowuje z prawej strony boiska, piłka wypada Julio Cesarowi, ale wybijają ją obrońcy. Chwilę później akcja Robbena, który jednak nie dał rady trzem obrońcom.

44 min. - mocne dośrodkowanie w pole karne, jednak Lucio nie zdołał opanować piłki.

43 min. - Maicon w pole karne z rzutu wolnego, jednak Holendrzy wybijają piłkę. Rzut rożny dla Brazylii...

41 min. - zbyt mocne podanie Bastosa do Kaki i piłkarz Realu Madryt nie zdążył do piłki, która wyleciała za linię końcową boiska.

39 min. - akcja Brazylii, ale Maicon fauluje rywala pod linią końcową boiska i od bramki rozpocznie Holandia.

37 min. - żółta kartka dla Bastosa (Brazylia), który faulował bez piłki Arjena Robbena.

33 min. - rzut rożny dla Holandii... do piłki podchodzi Robben, trąca piłkę, po czym odbiega od niej, najwyraźniej dlatego, że stały fragment gry miał wykonać inny zawodnik. Piłka jednak była już w grze i została przejęta przez Brazylię. Kuriozalna sytuacja.

32 min. - przy piłce wciąż Brazylia. Alves strzelał z około 30 metrów, jednak piłka ląduje w rękach Stekelenburga.

31 min. - cudowny strzał Kaki, ale nie mniej cudowna interwencja Stelekelenburga. Bramkarz ratuje Holandia przed utratą drugiego gola!

29 min. - Dani Alves dośrodkowuje w pole karne, tam głową uderza Fabiano, jednak ponownie niecelnie.

28 min. - póki co Brazylia oddała 3 strzały (1 celny), Holandia - 2 (1 celny).

25 min. - de Jong obiera czysto piłkę Kace na skraju pola karnego. Róg dla Brazylii. Po nim Dani Alves zagrywa piłkę wzdluż linii bramkowej, Juan wyprzedził van Persiego i strzelił, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką.

22 min. - van Bronkhorst wrzuca w pole karne, jednak piłkę bez problemu łapie brazylijski bramkarz.

20 min. - tempo meczu dość powolne. Brazylia czeka na błędy rywala i spokojnie buduje ataki, Holandia póki co bez pomysłu na zagrożenie bramce strzeżonej przez Julio Cesara.

17 min. - rzut wolny dla Holandii z około 30 metrów. Strzelał van Persie, jednak bardzo wysoko ponad bramką.

16 min. - błąd Lucio. Piłkę przejmuje Kuyt, ale jego wrzutka okazuje się nieskuteczna.

14 min. - żółta kartka dla Heitingi (Holandia).

11 min. - próba rewanżu ze strony Holendrów. Strzelał Robben, ale broni Julio Cesar. Holendrzy po raz pierwszy na tym mundialu pierwsi stracili gola. Jak zachowają się w tej sytuacji?

10 min. - GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Piłkarze Brazylii tańczą sambę i jest 1:0 dla "Canarihos". Fenomenalne podanie ze środka pola Felipe Melo do Robinho. Ten nie miał problemów, by w sytuacji sam na sam pokonać Stekelenburga.

8 min. - w górę wyskoczyli kibice z Brazylii, gdy Luis Fabiano skierował piłkę do siatki. Niestety, wcześniej podający do niego Dani Alves był na spalonym, dlatego sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.

4 min. - tym razem Felipe Melo faulował Marka van Bommela.

3 min. - gra w środku pola. Faulowany Arjen Robben (Holandia). Pomiędzy niektórymi piłkarzam doszło do wymiany słów, ale sędzia opanował sytuację.

1 min. - pierwszy gwizdek sędziego. Rozpoczęli Holendrzy.

Póki co piłkarze obu drużyn wraz sędziami pozują do zdjęć na tle banneru: powiedz "nie" rasizmowi.

Wieki mecz już za chwilę! Obie drużyny są już na boisku, a za nami hymny obu państw. "Oranje" w swoich tradycyjnych, pomarańczowych strojach. "Canarinhos" nietypowo, zamiast żółtych koszulek - niebieskie.

Dzisiejszy mecz na Port Elizabeth Stadium poprowadzi siędzia z Japonii - Yuichi Nishimura. Co ciekawie, abiter ten w sezonie 2008/2009 prowadził mecze w Polsce - trzy w Ekstraklasie i jeden pucharowy.