Chorwacja - Hiszpania, David Silva, EURO 2012

Chorwacja - Hiszpania wynik 0:1. Oceny piłkarzy po meczu, kto był bohaterem? SONDA

2012-06-19 1:58

Hiszpanie i Chorwaci nie stworzyli emocjonującego piłkarskiego widowiska, a nie wiele brakowało, aby jako pierwsi zakończyli mecz EURO 2012 bezbramkowym remisem. Najlepiej na boisku w ekipie mistrzów świata i Europy wypadli Iker Casillas, David Silva i Andres Iniesta, natomiast wśród Chorwatów warto wyróżnić Vedrana Corlukę i Darijo Srnę.

Iker Casillas (Hiszpania): Może nie miał dzisiaj specjalnie dużo roboty, ale w dwóch bardzo groźnych sytuacjach w drugiej połowie meczu stanął na wysokości zadania. Na uwagę zasługuje zwłaszcza jego parada po strzale Persicia.

David Silva (Hiszpania): Do przerwy płuca i mózg gry ofensywnej Hiszpanów. Po zamianie stron uszło z niego powietrze i podobnie jak większość jego kolegów zdawał się oddychać rękawami. Mimo to, bardzo dużo plus za pierwszą połowę.

Andres Iniesta (Hiszpania): Długo nie potrafił poradzić sobie ze świetnie funkcjonujacą defensywą Chorwatów. Podwójne, a momentami nawet potrójne krycie nie pozwalało rozwinąć mu skrzydeł. Jednak w samej końcówce meczu to właśnie on zgubił obronców i zaliczył asystę przy zwycięskim golu Jesusa Navasa.

Vedran Corluka (Chorwacja): W pojedynkach powietrznych był nie do pokonania. Nie tyko świetnie dyrygował swoimi kolegami z obrony, ale także sam przerwał kilka niebezpiecznych ataków rywali.

Darijo Srna (Chorwacja): Pracował na całej długości boiska, często wracając się pod własną bramkę - jak chociażby pod koniec spotkania, gdy czystym wślizgiem powstrzymał będacego w stuprocentowej sytuacji Busquetsa. Niesamowicie ambitny i waleczny, jak na prawdziwego kapitana przystało.