Eliminacje do Euro 2012. Darvydas Sernas postraszył mistrzów świata - WIDEO

2010-10-11 14:00

W świetnej formie jest Darvydas Sernas (26 l.). Napastnik Widzewa ma pewne miejsce w składzie reprezentacji Litwy i niemal w każdym meczu udowadnia, że w pełni na to zasługuje. Widzewiak strzelił ładną bramkę w meczu z Hiszpanami (1:3), czym postraszył mistrzów świata i Europy.

Napastnik Widzewa wyrównał stan meczu w 56. minucie ładnym strzałem, nie dając szans Ikerowi Casillasowi. To był... jedyny strzał Litwina w tym spotkaniu.

Dla Sernasa to już drugi gol w eliminacjach EURO 2012. Wcześniej strzelił bardzo ważną bramkę Czechom, która dała Litwinom sensacyjne zwycięstwo.

Przeczytaj koniecznie: Janusz Kołodziej wyręczył Golloba

Gol w meczu z Hiszpanami punktów nie przyniósł, ale satysfakcję na pewno. Hiszpanie, podrażnieni trafieniem widzewiaka, ostro ruszyli do przodu i już dwie minuty potem było 2:1, po drugim golu Fernando Llorente.

Litwinów dobił Silva, zdobywając głową najładniejszą bramkę meczu. Hiszpańska prasa chwali głównie wspomnianego Llorente, który w 11 meczach w kadrze strzelił już 6 goli.

Napastnik Athletic Bilbao jest w doskonałej dyspozycji i pojawiają się głosy, że na dłużej może posadzić na ławce rezerwowych samego Fernando Torresa.