DOPŁACĄ do zakupu rowerów. Można dostać OGROMNE dofinansowanie

2020-05-15 15:31 DaO
Rower, Signal Iduna Park
Autor: East News

Po wielu ciężkich tygodniach, w których mnóstwo osób na całym świecie poddanych było społecznej kwarantannie, życie pomału wraca do normalności. Nie oznacza to jednak, że zagrożenie minęło. Nadal będzie trzeba uważać na koronawirusa. Włoski rząd chce zachęcić obywateli do fizycznej aktywności, a zarazem ochrony środowiska. W tym celu ma plan, aby dofinansować... zakup roweru.

Włochy są jednym z krajów, które najmocniej odczuły skutki pandemii koronawirusa. Przez kilka tygodni północne rejony Półwyspu Apenińskiego były epicentrum pandemii. Zachorowało wiele tysięcy osób i równie wiele zmarło. Z powodu lawinowego przyrostu zarażonych zdecydowano się na wprowadzenie licznych obostrzeń. Były to na tyle ostre restrykcje, że ludzie nie mogli wychodzić z domów bez ważnego powodu.

Lider ligi ZDEGRADOWANY?! Czarne chmury nad klubem po złamaniu zakazu

Sytuacja wydaje się już opanowana i włoski rząd pomału wprowadza rozluźnienie obostrzeń. Niebezpieczeństwo w postaci zarażenia się wirusem nadal istnieje. Zwłaszcza w dużych skupiskach ludzi. Pewnym rozwiązaniem na poruszanie się po miastach jest rower. I to właśnie ten środek transportu będzie promowany przez rządzących. Ci planują pomoc w zakupie bicykla.

Zaskakujący ruch w klubie Serie A. Gwiazdy reprezentacji Polski nie dostaną pensji?

- Środowisko ma być bohaterem restartu. Włochy zaczną wszystko od nowa i zmienią swój bieg w stosunku do przeszłości - powiedział minister środowiska, Sergio Costa. Rząd szykuje bony dla obywateli, którzy zdecydują się na zakup roweru. Dofinansowanie może wynieść nawet 500 euro, czyli ponad 2 tys. zł. O takie dofinansowanie będzie mógł starać się każdy, kto mieszka w mieście liczącym powyżej 50 tys. mieszkańców.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze