Dwa medale „klasyków” w zapaśniczych MŚ. Kułynycz i Sahakjan na podium

2021-10-10 21:45
zapasy w stylu klasycznym
Autor: Paweł Skraba

Dwa brązowe krążki zdobyli polscy specjaliści stylu klasycznego w mistrzostwach świata w Oslo. Geworg Sahakjan i Arkadiusz Kułynycz dopełnili w ten sposób polski dorobek w tych zawodach do czterech miejsc na podium. W stylu wolnym bowiem złoty medal wywalczył Magomedmurad Gadżijew (kat. 70 kg), a brązowy – Katarzyna Krawczyk (53 kg).

Pochodzący z Armenii Geworg Sahakjan (31 l.) walczy w barwach Polski od roku 2016. Reprezentuje klub Cartusia Kartuzy. W Oslo w pojedynku decydującym o medalu w kategorii 72 kg pokonał Turka Cengiza Arslana przy remisie 1:1.

Jeszcze lepiej radził sobie w repesażach kategorii 87 kg Arkadiusz Kułynycz (Olimpijczyk Radom). Najpierw pokonał Turka Metehana Basara 6:1. W ostatniej walce przegrywał po pierwszej rundzie 0:2 z Węgrem Istvanem Takacsem. W drugiej nie tylko nadrobił straty, ale po efektownym rzucie prowadził już 5:2 kontrując atak rywala. Akcję dokończył położeniem go na łopatki.

W czempionacie nie uczestniczył Tadeusz Michalik, jedyny polski medalista igrzysk w Tokio na zapaśniczej macie.

A mogło być jeszcze lepiej, bowiem w 1/8 finału wpadł na późniejszego finalistę, Białorusina Maksima Maskiewicza i przegrał „na własne życzenie”. Prowadził bowiem na punkty, gdy dał się zaskoczyć rywalowi pod koniec pojedynku. Przegrał ostatecznie 5:7.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE