2005-09-09 21:43

Expressem

Szermierka
Najlepsi w szpadzie

Szpadzistki Legii Warszawa zdobyły we Wrocławiu tytuł drużynowych mistrzyń Polski. W finale wygrały z akademiczkami z Katowic.

W konkurencji mężczyzn zwyciężyli zawodnicy AZS AWF Kraków, którzy uporali się z AZS AWF Wrocław. Wrocławianie wystąpili bez kontuzjowanych Roberta Andrzejuka oraz Tomasza Motyki.

Futbol amerykański
Porażka Janikowskiego

Obrońcy tytułu mistrzów ligi futbolu amerykańskiego NFL - New England Patriots, pokonali w inauguracyjnym spotkaniu sezonu 2005/06 drużynę Sebastiana Janikowskiego - Oakland Raiders, 30:20.

Polak nie zdołał celnie wykonać premiowanego trzema punktami strzału z pola.

Judo
Wciąż bez medalu

W pierwszym dniu mistrzostw świata w judo nasi reprezentanci musieli zadowolić się 9 miejscami (Agnieszka Czepukojć w kat. 72 kg i Urszula Sadkowska - pow. 72 kg).

Wydawało się, że drugi dzień zmagań da Polakom upragnione miejsce na podium. Na macie w Kairze stanęli przecież medaliści wielkich imprez: Aneta Szczepańska (kat. 63 kg), Adriana Dadci (70) i Robert Krawczyk (81). A jednak żadne z nich nie wywalczyło medalu.

Najbliższy tego był 27-letni Przemysław Matyjaszek. Judoka Czarnych Bytom walczył o medal seniorskiej imprezy, którego nie zdobył jeszcze nigdy. Niestety, przegrał walkę o brąz z Białorusinem Andrejem Kazusionokiem i zajął 5. miejsce.

Piłka nożna
Powalczą o ćwierćfinał

Piłkarki AZS Wrocław w niedzielę wyjeżdżają do Kopenhagi na turniej 2. rundy Pucharu UEFA. Zagrają tam z Arsenalem LFC (Anglia), Broendby IF (Dania) i Ładą Togliatti (Rosja). Do ćwierćfinałów awansują dwie drużyny. Zawodniczki do Danii udadzą się promem ze Świnoujścia.