Expressem

2005-11-18 17:34

Expressem

Teraz czas na Federera

Gaston Gaudio (26 l.) awansował do półfinału kończącego sezon turnieju Masters Cup (pula nagród 4,5 miliona dolarów) w Szanghaju. Argentyńczyk po emocjonującym spotkaniu pokonał Chilijczyka Fernando Gonzaleza (25 l.) 1:6, 7:5, 7:5.

Gaudio w drugim secie był bliski przegranej, broniąc przy stanie 4:5 dwie piłki meczowe. - Gdy udało mi się wyjść z tej opresji, czułem, że wygram to spotkanie - powiedział po meczu. W walce o finał zmierzy się z najlepszym tenisistą świata - Rogerem Federerem.

- Grałem ze Szwajcarem już cztery razy, ale nigdy jeszcze nie zszedłem z kortu jako wygrany. Czas to zmienić - zapowiedział.

Debel po raz trzeci

Tenisiści z RPA - Wayne Black i Kevin Ullyett przebrnęli przez rozgrywki grupowe kończącego sezon turnieju Masters Cup w Szanghaju bez porażki. W trzecim spotkaniu pokonali debel - Bjoerkman (Szwecja), Mirnyj (Białoruś) 7:5, 4:6, 6:4. W półfinale zmierzą się z parą Paes (Indie) i Zimonjic (Serbia i Czarnogóra).

Piłka nożna

Wojownik odchodzi

Roy Keane (34 l.) rozwiązał kontrakt z Manchesterem United.

Umowa irlandzkiego kapitana "Czerwonych Diabłów" miała wygasnąć latem i piłkarz wcześniej zapowiadał, że jest to jego ostatni sezon na Old Trafford. Jednak po niedawnym skandalu, kiedy znany z ostrych wypowiedzi Keane w telewizyjnym wywiadzie zmieszał z błotem połowę zespołu, stało się jasne, że rozstanie nastąpi jeszcze wcześniej.

Następcą Irlandczyka, który grał w MU od 1993 roku, ma być niemiecki gwiazdor Bayernu Monachium, Michael Ballack. Keane natomiast być może zostanie klubowym kolegą Macieja Żurawskiego i Artura Boruca w Celticu Glasgow.