1pub_Filip Kurto

Autor: East News Filip Kurto tuż po zderzeniu ze słupkiem podczas meczu Ado Den Haag - Excelsior Rotterdam (3-3)

Filip Kurto w szpitalu! Przykra kontuzja polskiego bramkarza po zderzeniu ze słupkiem [ZDJĘCIA]

2015-09-28 12:24

Polski bramkarz grający w Eredivisie Filip Kurto nie będzie najlepiej wspominał spotkania 7. kolejki holenderskiej ekstraklasy ADO Den Haag - Excelsior Rotterdam. Kilkanaście minut przed końcem meczu golkiper gości uderzył głową w słupek tak nieszczęśliwie, że nieprzytomny został odwieziony do szpitala.

Filip Kurto od początku obecnego sezonu jest piłkarzem Excelsioru Rotterdam. Polak wywalczył sobie miejsce w pierwszej jedenastce i w spotkaniu z ADO Den Haag ponownie stanął między słupkami bramki swojej drużyny. Nie dotrwał jednak do końca meczu. Wszystko przez nieszczęśliwe zdarzenie z 70. minuty, kiedy to bramkarz gości uderzył głową w słupek.

Lionel Messi kontuzjowany! Gwiazda Barcy nie zagra dwa miesiące [WIDEO]

Sytuacja wyglądała dość poważnie, bowiem nieprzytomnego Kurtę musiała zabrać karetka. W szpitalu przeszedł konieczne badania i jak poinformował jego klub na swojej oficjalnej stronie u Polaka zdiagnozowano lekkie wstrząśnienie mózgu.

- Widziałem reakcje piłkarzy i nie wyglądało to najlepiej. Mam nadzieję, że wszystko z nim będzie dobrze, to jest najważniejsze. W takich sytuacjach futbol schodzi na drugi plan. Na szczęście jest w dobrych rękach - powiedział na gorąco po meczu trener Excelsioru Fons Groenendijk.