GANG ALBANII w Widzewie. Zobacz jak nowy trener Enkeleid Dobi radzi sobie z językiem polskim [WIDEO]

2020-07-30 17:29 Dariusz Kucharski
Enkeleid Dobi
Autor: widzew.com

Dziś, 30 lipca, władze Widzewa Łódź, który przed kilkoma dniami szczęśliwie zapewnił sobie awans do I ligi, zaprezentowały nowego szkoleniowca drużyny. To Albańczyk, 45-letni Enkeleid Dobi. Zobaczcie, jak mówi po polsku!

Po fatalnej końcówce poprzedniego sezonu w II lidze, gdy kibice z al. Piłsudskiego do ostatnich chwil musieli drżeć o to, czy ich ukochana drużyna zapewni sobie awans, z klubem rozstał się dotychczasowy trener Marcin Kaczmarek. Choć postawiony przed nim cel ociągnął, to jednak styl, w jakim to zrobił, sprawił, że się z nim pożegnano.
Dziś na konferencji prasowej zaprezentowano nowego opiekuna łódzkiego zespołu. Został nim Enkeleid Dobi, który w poprzednim sezonie prowadził rywala łodzian w II lidze – Górnika Polkowice.
Okazuje się, że nowy coach całkiem dobrze mówi w naszym ojczystym języku, o czym można przekonać się na zamieszczonym poniżej filmie.

To - jak się okazuje - jednak dziwić nie powinno, bo w Polsce spędził już sporo czasu. Karierę piłkarską zaczynał w swojej ojczystej Albanii, ale w 2000 roku trafił do Zagłębia Lubin, w którym grał trzy sezony, później na rok przeniósł się do Górnika Zabrze. Potem na kilka lat wyjechał do Francji, by wrócić do Polski w 2010 roku. Wtedy podpisał kontrakt z Miedzią Legnica. Dziś związał się z Widzewem.

- Wiem, czym jest ten klub dla całej piłkarskiej Polski - mówi o łódzkim klubie. - Będę robił wszystko, by kibice, którzy są wspaniali, czerpali radość z naszej gry. Potrzebujemy waszego wsparcia. Obiecuję, że mimo remisów, porażek lub zwycięstw zawsze będziemy schodzili z boiska z podniesionymi głowami.

Najnowsze