Xabi Alonso i Franck Ribery

Autor: Eastnews Xabi Alonso i Franck Ribery

Hiszpania - Francja, wynik 2:0. OCENY ZAWODNIKÓW: Kto był bohaterem meczu? SONDA

2012-06-24 11:06

Hiszpanie odnieśli pierwsze historyczne zwycięstwo nad Francją w meczu turniejowym. Mistrzowie Europy pokonali w ćwierćfinale Francję 2:0.

Hiszpania od początku kontrolowała grę. Hiszpanie długo wymieniali piłkę i nie dawali Francuzom jakichkolwiek okazji na przejęcie inicjatywy. Gola na 1:0 strzelił pomocnik Realu Madryt, Xabi Alonso.

Taktyka trenera Francji na ten mecz wyraźnie się nie sprawdzała. Do przerwy wynik się nie zmienił i Hiszpanie schodzi z podniesionymi głowami, prowadząc 1:0.

W drugiej części gry, obraz mecz nie uległ wielkiej zmianie. Francji wyraźnie brakowało polotu i pomysłu z przodu by wyrównanie stanu meczu. Trener Blanc starał się ratować zmianami. Jednak nic z tego nie wyszło. W 90 minucie z karnego na 2:0 podwyższył Alonso.