Hiszpania - Honduras, Wynik meczu 2:0 - NA ŻYWO

2010-06-21 22:55

Po olbrzymiej niespodziance jaką dla Hiszpanów była porażka ze Szwajcarią 0:1 Mistrzowie Europy spokojnie pokonali nisko notowaną reprezentacje Hondurasu. Dwa mordercze ciosy zadał napastnik Barcelony David Villa (29 l.).

Hiszpania pewnie i zasłużenie wygrała to spotkanie. Mistrzowie Europy mogli, a nawet powinni zdobyć więcej bramek. 2:0 to najmniejszy wymiar kary jaki mógł spotkać Honduras.

Zdobywca dwóch bramek - David Villa powinie był ustrzelić hattricka jednak w drugiej połowie zmarnował karnego strzelając tuż obok słupka.

RELACJA

Koniec meczu 2:0!

87 min.
Villa marnuje wyborną okazje. Powinno być 2:0.

80 min.
Villa strzela niemal z tego samego miejsca z którego zdobył drugą bramkę

73 min.
Uderzenie Maty ponad bramką Valladaresa.

65 min.
Okazja Febregasa!  Z linii bramkowej piłkę wybija defensor Hondurasu.

64 min.
Koronkowa akcja Hiszpanii. Ale w ostatniej chwili Hondurasowi udaje się wybronić. Kontra Hondurasu, ale nieskuteczna. Cesc Fabregas zmienia Xaviego.

62 min. Nadal 2:0 Villa marnuje karnego!

61 min. Rzut karny po faulu na Navasie!

58 min.
Villa dobiega do piłki i w ostatniej chwili dośrodkowuje. Jednak wprost w bramkarza.

56 min.
Hiszpanie pewnie prowadzą i uspokajają grę.

51 min. GOL! 2:0!! Ponownie Villa. Piękna akcja Hiszpanów. Wspaniała kontra. Villa trafia pewnie z linii pola karnego. Duża zasługa podającego w tej sytuacji Jesusa Navasa.

48 min.
Wymiana długich podań. Jednak nieskuteczna. Niezrozumienie Torresa z Puyolem.

Rozpoczyna Honduras.

2 POŁOWA

Koniec pierwszej połowy. Mistrzowie Europy kontrują grę i tylko dzięki szczęściu Honduras przegrywa jedynie 0:1.

45 min.
Sędzia przedłuża pierwszą połowę o 2 min. W kolejnej akcji obrońcy Hondurasu blokują strzał Torresa.

43 min.
Honduras nadal się broni. Ciężko jest im wyjść z własnej połowy. Hiszpanie spokojnie rozgrywają piłkę, brakuje im jednak tego ostatecznego wykończenia.

34 min.
Kolejna sytuacja Torresa! Ten jednak nie trafia czysto w piłkę. Broni Valladares

30 min.
Do prostopadłego podania nie dochodzi napastnik Liverpoolu Fernando Torres

24 min.
Hiszpanie bliscy drugiej bramki. To oni nadal dyktują ton gry.
Dośrodkowanie Navasa ale nie sięgnął piłki Xavi. Bardzo ładna akcja Hiszpanów.

17 min. GOOOOOOOL!!!! Wspaniała akcja Davida Villi i mamy gola. Hiszpanie w końcu zdobywają bramkę na Mundialu. Uczynił to po przepięknej akcji indywidualnej napastnik, który właśnie trafił do Barcelony - Villa. 1:0!

Przed Mundialem w RPA przez Hiszpanię przetoczyła się fala optymizmu - aż 83 proc. kibiców stawiało na złoty medal. Po pierwszym przegranym meczu ze Szwajcarią (0:1) proporcje się odwróciły. W sukces przestało wierzyć aż 81 proc. fanów.

10 min.
Dośrodkowuje Xavi, do piłki wyskakuje Ramos. Jednak nie potrafi jej skierować głową do bramki. Nieczysto trafia w futbolówkę. W starciu z obrońcą Realu ucierpiał bramkarza Hondurasu.

6 min.
Cudowne uderzenie Davida Villi. Piłka trafia w poprzeczkę! Kilka centymetrów niżej i oglądalibyśmy cudowną bramkę! Było bardzo blisko. Hiszpania ciągle w natarciu.

4 min.
Atakują Hiszpanie. Zamieszanie w polu karnym Hondurasu. W ostatniej jednak chwili udaje im się wybić piłkę. W kolejnej akcji nieczysto trafia w piłkę Torres i nic z tego nie wychodzi. Mogło być 1:0!

1 min. Rozpoczynają Mistrzowie Europy - Hiszpanie. Przed meczem ze Szwajcarią  Hiszpanie mieli fantastyczną serię. W ostatnich 34 meczach zaliczyli tylko jedną porażkę (24 czerwca 2009 roku 0:2 z USA w Pucharze Konfederacji) i jeden remis (22 czerwca 2008 roku 0:0 z Włochami.

Właśnie wysłuchaliśmy hymnów obydwu drużyn.