Kolejny skandal z udziałem rosyjskich sportowców. Chodzi o okropny symbol wojny

2022-05-20 14:06
Putin
Autor: AP Putin

Powiedzieć, że Rosjanie mają tupet, to nic nie powiedzieć. Po raz kolejny pokazali, że nie zasługują na to, by być w strukturach jakiegokolwiek sportu. Sami proszą, by nie łączyć polityki ze sportem, a zrobili to w godny pogardy sposób. Zawody sportowe na terenie Rosji promują m.in. znakiem „Z”, który od dawna jest symbolem rosyjskiej napaści na Ukrainę.

W Rosji niedługo wystartuje sezon żużlowy. Pierwsze spotkania niebawem. Początek sezonu stał pod znakiem zapytania, bowiem w Rosji brakowało… opon żużlowych. Wszystko przez sankcje nałożone na Kreml za atak na Ukrainę. Pomocną dłoń wyciągnął producent z Turcji. Firma Anlas postanowiła dostarczyć odpowiednią liczbę opon i rozgrywki na wschodzie wystartują zgodnie z planem.

Oglądanie FAME MMA jest… grzechem? Ksiądz otrzymał nietypowe pytanie, odpowiedź może zaskakiwać

Kamil Bortniczuk: Wybiliśmy Putinowi zęby! | Futbologia

Już 24 maja odbędzie się mecz Turbina Bałakowo - STK Baszkiria Oktiabrskij. Organizatorzy reklamują ten mecz w mediach, na jednym z plakatów promocyjnych jest ogromny znak „Z”. Ten znak już na dobre zakodował się wszystkim jako symbol rosyjskich wojsk, które bestialsko zaatakowały Ukrainę. Rosjanie już od wielu tygodni wykorzystują ten symbol w celach polityki propagandowej. Widzieliśmy go choćby na moskiewskich Łużnikach, gdzie odbył się koncert i wiec poparcia Władimira Putina i jego działań.

Piłkarka zamordowana przez męża. Padły strzały. „Bóg kazał mi ją zabić”

To nie koniec. Dyrektor Turbiny Siergiej Mantopt, w trakcie zgrupowania reprezentacji Rosji, pozował do zdjęć z plastronem ze znakiem „Z”. Plastron miał mieć napis „Reprezentacja Rosji na żużlu 2022, ale pierwsza „dwójka” została zmieniona na „Z”.

Strzelanina przed dyskoteką. Reprezentacyjny piłkarz skazany na 5 lat

Sonda
Czy powinno się skonfiskować majątek Putina poza Rosją?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze