Oglądanie FAME MMA jest… grzechem? Ksiądz otrzymał nietypowe pytanie, odpowiedź może zaskakiwać

2022-05-20 13:26
FAME MMA 14, Piotr Szeliga vs Norman Parke
Autor: Instagram / famemmatv FAME MMA 14, Piotr Szeliga vs Norman Parke

FAME MMA w błyskawicznym tempie podbiło polski rynek, a moda na freak-fighty stała się tak duża, że kolejne federacje podobne do FAME MMA powstają w niezwykle szybkim tempie. Okazuje się, że niektórzy fani zadają sobie jednak pytanie, czy oglądanie tego typu wydarzeń… jest grzechem! Jeden z nich postanowił skierować takie pytanie tam, gdzie odpowiedź powinna być najbardziej miarodajna, czyli do księdza. Znany z nagrań na TikToku ksiądz Sebastian Picur postanowił poważnie podejść do sprawy.

Całkiem niedawno fani walk celebrytów i influenserów znów mieli prawdziwą ucztę. W sobotę 14 maja odbyła się 14. gala FAME MMA, na której mierzyli się ze sobą m.in. Piotr Szeliga i Norman Parke a w walce wieczoru „Tromba” pokonał „Gimpera”. Nie da się ukryć, że FAME MMA zdobywa popularność m.in. na konfliktach między zawodnikami i kontrowersjach z nimi związanych, a na konferencjach i samych galach nie brakuje choćby wulgarnych wypowiedzi. Całość z pewnością nie kojarzy się z chrześcijańskimi wartościami miłowania bliźniego, ale czy można powiedzieć wprost, że oglądanie FAME MMA jest grzechem? Takie pytanie nurtowało jednego z internautów, który postanowił zapytać o to księdza Sebastiana Picura, który zyskał sławę w Internecie publikując krótkie materiały na temat wiary katolickiej na swoim profilu na TikToku. Ksiądz podszedł do sprawy poważnie i zapewnił, że oglądanie gal FAME MMA grzechem nie jest, ale miał pewne zastrzeżenia.

Wielki rywal Don Kasjo zawodnikiem PRIME SHOW MMA! Marcin Wrzosek zadebiutuje już w lipcu, dojdzie do rewanżu?

Zobacz zdjęcia z gali FAME MMA 14! Kliknij w galerię poniżej:

Oglądanie FAME MMA to grzech? Ksiądz zaprzecza, ale stawia warunek

Pytanie o to, czy oglądanie FAME MMA to grzech może w pierwszej chwili wydawać się dość kuriozalne, ale jeśli ktoś lubi oglądać tę formę sportu, a ma wątpliwości co do tego, czy postępuje zgodnie ze swoją wiarą, to wyjaśnienie tej kwestii wydaje się naturalne. Ksiądz Sebastian Picur, który na TikToku zebrał już 372 tys. (!) obserwujących, postanowił odpowiedzieć na to pytanie.

Jan Błachowicz ujawnia zaskakujące kulisy walki. Był o krok od porażki! Kibice tego nie dostrzegli

Duchowny odpowiada fanom na pytania publikując plansze z napisami z grającą w tle muzyką. Ksiądz Picur wyjaśnił, że oglądanie FAME MMA nie jest grzechem, zwrócił się jednak do swoich obserwujących z poważną prośbą. – Samo oglądanie Fame MMA nie jest grzechem – wyjaśnił duchowny – Proszę jednak nie naśladować wulgarnych zachowań niektórych uczestników –  podkreślił wyraźnie ksiądz.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze