Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba, badminton, Londyn 2012

Londyn 2012. Badminton. Minimalna porażka polskiego miksta w ćwierćfinale

2012-08-01 17:56

Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba ulegli chińskiej parze Jin Ma/Chen Xu 1:2 (21:19, 16:21, 21:23) w ćwierćfinale olimpijskiego miksta w badmintonie.

Choć rywale Polaków - rozstawieni w turnieju z numerem 2 - byli faworytami tego pojedynku, to właśnie biało-czerwoni wygrali pierwszego seta.

W drugiej partii reprezentanci Chin wzięli się jednak do roboty i ani razu nie oddali w niej prowadzenia, wygrywając ostatecznie 21:16.

Przeczytaj koniecznie: Fijałek i Prudel WYGRYWAJĄ. Mamy awans w siatkówce plażowej LONDYN 2012

Ostatni set był bardzo zacięty, a polska para prowadziła już nawet w pewnym momencie 16:12. W decydujących momentach większym doświadczeniem, a co za tym idzie także spokojem, wykazali się Jin Ma i Chen Xu, dzięki czemu zakończyli ostatnią partię zwycięstwem 23:21 i awansem do półfinału.