ME w piłce ręcznej: Polska-Hiszpania 32:26

2010-01-24 18:45

W Olympiahalle w Innsbrucku reprezentacja Polski w piłce ręcznej pokonała drużynę Hiszpanii 32:26. Obawialiśmy się tego spotkania, ale wygrana przyszła...dość lekko. Czyżby biało-czerwoni byli aż tak mocni? Chyba tak.

Hiszpanie nigdy nie byli mistrzami Europy, ale już trzykrotnie - w latach 1996, 1998 i 2006 -  doszli do finału. Warto jednak pamiętać, że w roku 2005 byli mistrzami świata. W championacie kontynentalnym w Austrii spisują się świetnie. Po wysokich wygranych 37:25 z Czechami i 34:25 z Węgrami, zremisowali z Francją 24:24. Z identycznym jak biało-czerwoni dorobkiem 3 pkt. awansowali do drugiej fazy mistrzostw.

Dla naszej drużyny ME rozwijają się zgodnie z regułą mistrza Alfreda Hitchcocka, najpierw było trzęsienie ziemi w "grupie śmierci", a teraz napięcie rośnie. Oczekujemy wielkich emocji i wspaniałego widowiska.

We wtorek gramy z bodaj najsłabszym rywalem jaki stoi na  drodze naszej drużyny, Czechami. Powinno być nieźle.

60 min. trzy niecelne strzały  Polaków, ale to już nie ma znaczenie. Zwycięstwo, wyraźne zwycięstwo z Hiszpanią. Przyszło łatwiej niż oczekiwaliśmy.
Wyszomirski w bramce nie broni karnego -  Romero 32:26

59 min - Rosinski 32:25

2 minuty kary dla Carlosa Prieto, do końca gramy w przewadze, Tłuczyński nie wykorzystuje karnego

58 min. - Romero 31:25, Hiszpanie desperacko finiszują, Wenta prosi o czas

57 min - Garcia  30:24 za moment Jachlewski  31:24

56 min - 30:23  Malmagro

Biało - czerwoni już tego meczu nie przegrają

55 min. - Hiszpanie gubią piłkę raz jeszcze i znów wolnam dokładna akcja Polaków, Rosiński 30:22

54 - nasi starają sie rozgrywać ataki pozycyjne, czas jest naszym sprzymierzeńcem, akcję ze skrzydła kończy Jurasik 29:22

53 min - Garabaja  - 28:22

52 min - Lijewski - 28:21 - odzyskaliśmy inicjatywę

51 min. - Jurasik w dynamicznej kontrze - 27:21
na szczęście Lijewski przerywa tę serię  - 26:21

49 min. - Malmagro  25:21, to już czwarty gol Hiszpanów z rzędu

48 min. - Jaszka nie trafia, w odpowiedzi Garcia celnie  25:20
Jurecki fauluje Romero, kolejne 2 minuty dla Polaka

46 min. - Romero  25:19
Kara dla Żółtaka
            -  karny dla Hiszpanów Romero 25:18

45 min - Jaszka znów znajduje dziurę w obronie rywali 25:17

43 min. - Jaszka 24:17 , wydaje się, że Hiszpanie pogubili się, trener Victor Rivera prosi o czas

42 min.  - 23:17, gole posypały sie jak z worka, najważniejsze , że nasza przewaga rośnie

40 min. - defensywa hiszpańska gubi się kompletnie, Żółtak  20 :15

39 min . - na szczęście Lijewski też potrafi wykorzystywac błędy obrony 19:15

38 min - 18:15  Prieto. Hiszpanie odrabiaja straty

37 min. - 18:14  Entrerios

36 min. - 18:13 - tempo akcji z obu stron błyskawiczne, gol za gol,

35 min - odpowiedź  rywali błyskawiczna  16:12, ale Jurecki odpowiada jeszcze szybciej  17:12

34. min - pierwszy w tym meczu karny dla Polski, Tłuczyński 16:11

33 min.  - Gurbindo 15:11

33 min -  Hiszpanie gubią piłkę w ataku, nasi po ataku pozycyjnym łamią ich obronę, Bartosz Jurecki  15:10

31 min - Jachlewski z lewego skrzydła - 14:10
31 min. - zaczynamy w osłabieniu, z kary Lijewskiego zostało 1.25, Ugalde celnie - 13:10

Jak dotąd nie jest źle. hiszpański bramkarz  Jose Javier Hombrados nie dorasta do Arpada Sterbika, który jest kontuzjowany. Biało-czerwoni z tego korzystali, choć zmarnowanych szans jest wtym spotkaniu sporo. Wydaje się, że  Bogdan Wenta bardzo dokładnie "przeczytał " Hiszpanów przed spotkaniem.

30 min - kara dla Marcina Lijewskiego, żadnej ze stron nie udaje się zdobyć gola. Pierwsza połowa za nami.

29 min. - na szczęście Rosiński natychmiast odpowiada trafieniem  13:9

28 min -  dwa nieskuteczne strzały Tłuczyńskiego i Lijewskiego, w naszej drużynie mały zastój. Malmagro  trafia  - 12:9

27 min. - faul na Entreriosie, Romero z karnego niezawodny 12:8, Bogdan Wenta prosi o czas

26 min. - Ugalde trafia w słupek, Jurecki trafia w Hombradosa, znów serie zmarnowanych okazji z obu stron

25 min.  - 12: 7, jak burza przez hiszpańską obronę przebił się Mariusz Jurkiewicz

23 min. - 11:7

23 min - Szmal broni strzał Romero, kontra Siódmiak trafia - 11:6

22 min. - Kupczyński ze skrzydła  10:6

20 min - Tomas  - 9:6
Hiszpanie osłabieni, 2 min. dla Rodrigueza

18 min.  - Jurasik przerywa serię nieudanych ataków, a za moment poprawia Jurecki - 9:5

17 min . - 2 minuty kary dla Siódmiaka, obie drużyny marnują po dwie okazje strzeleckie,

16 min. - kapitalna obrona Szmala po strzele Entreriosa, za chwilę broni jeszcze raz po strzale Ugalde
15. min. Bartosz Jurecki przedziera sie na kole - 7:5

14. min.  - Victor Tomas - 6:5

13 min - Jurasik  dobija piłkę po obronie Hombradosa - 6:4

12 min. zdobywamy piłkę o faul Gurbindo, ale nasi też ją gubią z faulem, karny - 5:4

9 min. - świetna obrona Szmala, po ataku pozycyjnym Tłuczyński  - 5:3

8 min. - Hiszpanie graja w obronie wysoko, co sprawia naszym sporo kłopotów, a mimo to fantastycznie strzela Jaszka - 4:3

7 min - karny dla Hiszpanii Iker Romero takich okazji nie marnuje  3:3

6. min - Jurecki raz jeszcze  3:2

5 min.  - Jurecki  2:2

3 min.  - Jaszka broni w kole, karny  1:2

2 min.  - 1:1 - mecz zaczyna się dziwnie spokojnie