ME w pływaniu w Szczecinie: Worek polskich medali

2011-12-12 21:07

W Szczecinie wróciło wspomnienie sukcesów sprzed kilku lat. Na ME na krótkim basenie nasza ekipa wywalczyła 5 złotych medali i 3 brązowe.

Do podwójnego złota Konrad Czerniak (22 l.) dorzucił w niedzielę brąz na 50 m "motylkiem". Radosław Kawęcki (20 l.) na koniec ME sięgnął po zloto na 100 m grzbietem (jego drugie złoto). Do tego doszło złoto Mateusza Sawrymowicza (24 l.), brąz Pawła Korzeniowskiego (26 l.) oraz pierwszy medal zdobyły kobiety. Żeńska sztafeta 4x50 m zmiennym do mety dopłynęła jako czwarta. Wskoczyła jednak na najniższy stopień podium po dyskwalifikacji Niemek - za zbyt szybki skok do wody zawodniczki na trzecim odcinku. Aleksandra Urbańczyk, Ewa Ścieszko, Anna Dowgiert i Katarzyna Wilk wywalczyły pierwszy w historii czempionatów na krótkim basenie medal dla Polski w jakiejkolwiek sztafecie.

Blisko drugiego medalu był też Korzeniowski. Polak prowadził w finale na 200 m motylkiem aż do 175. metra. Na ostatniej długości basenu minęli go jednak trzej rywale, a "Korzeń" przyznał, że ręce odmówiły mu posłuszeństwa.