Memoriał Kamili Skolimowskiej: Rekord świata Usaina Bolta

2014-08-24 11:25

Usain Bolt nie zawiódł kibiców na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jamajski gwiazdor z czasem 9,98 sek. wygrał finałowy bieg na 100 metrów. Ustanowił także nieoficjalny rekord świata na hali.

Najlepszy sprinter na świecie ponownie pokazał, że w swojej dyscyplinie nie ma sobie równych. Bolt zdecydowanie zwyciężył w biegu finałowym i łamiąc granicę 10 sekund uzyskał najlepszy czas w historii na 100 metrów pod dachem. Na tym dystansie nie notuje się oficjalnych rekordów świata w hali. Do tej pory najszybciej "setkę" w takich warunkach przebiegł Frankie Fredericks z Namibii (10,05 sek.).

Memoriał Kamili Skolimowskiej. Paweł Fajdek z nowym rekordem Polski

Finałowy bieg na 100 metrów na Stadionie Narodowym jako drugi ukończył rodak Bolta Sheldon Mitchell, trzeci był natomiast Amerykanin Trell Kimmons. Dodajmy, że Karol Zalewski zajął szóstą pozycję, a Kamil Kryński ósmą.

Zmagania lekkoatletów podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie obejrzało 23 tysiące kibiców. Wiele emocji dostarczyli przede wszystkim Paweł Fajdek i Anita Włodarczyk. Ten pierwszy w swojej drugiej próbie ustanowił nowy rekord Polski w rzucie młotem, który wynosi teraz 83,48 m.