MŚ 2010: mecz Holandia - Dania, Holandia wygrała 2:0

2010-06-14 14:40

Holandia to jeden z faworytów mistrzostw świata. W eliminacjach wygrali wszystkie mecze, w spotkaniach towarzyskich rozbili Ghanę (4:1) i Węgry (6:1). Dania w eliminacjach wygrała grupę z Portugalią i Szwecją, ale w meczach towarzyskich zawodzili (0:1 z RPA i 0:1 z Australią). Podopieczni Mortena Olsena zapowiadają, że dziś w RPA "duński dynamit" eksploduje!

Koniec meczu. Holendrzy odnoszą pierwsze zwycięstwo na mundialu, Duńczycy trochę pechowo przegrywają. W końcówce pierwszej połowy mieli przewagę, a tuż po przerwie stracili kuriozalną bramkę.

90. minuta - sędzia dolicza trzy minuty.

89. minuta - mogło być 3:0 i mógł być... drugi samobój Poulsena. Duński obrońca najpierw odbija piłkę, a później wybija ją z linii bramkowej!

88. minuta - Zmiana w Holandii - de Zeeuv wchodzi za de Jonga.

85. minuta - GOL dla Holandii. Piękna akcja najlepszego na boisku Elii, techniczny strzał obok bramkarza, piłka trafia w słupek. Dopada do niej Kuyt i z metra trafia do pustej bramki.

82. minuta - kamery pokazują Arjena Robbena na ławce rezerwowych, as Holendrów jest kontuzjowany, a jego koledzy radzą sobie tak sobie. Jeśli Robben się nie wykuruje na kolejne mecze, Pomarańczowi mogą mieć kłopoty...

77. minuta- zmiana w Holandii, Afellay wchodzi za van Persiego. A na trybunach pogawędkę ucinają sobie Michel Platini i Zinedine Zidane.

73. minuta - kolejna świetna akcja Holandii, Elia drybluje, van Bommel strzela.

72. minuta - ostatnia zmiana w Danii - Eriksen wchodzi za Kahlenberga

68. minuta- Elia już mógł mieć asystę na koncie, ale podał do najgorszego chyba na boisku van Persiego,, który oczywiście zmarnował trzecią stuprocentową szansę na gola.

67. minuta - zmiana w Holandii, schodzi van der Vaart, w jego miejsce wchodzi Elia.

63. minuta - żółta kartka dla Kjaera.

62. minuta -Zmiana w Danii - Beckmann wchodzi zaBendtnera.

61. minuta - wuwuzele ratują van Persiego przed czaerwoną kartką. Holender był na spalonym i strzelił po gwizdku sędziego. Powinien dostrać żółtą kartkę (jedną już ma) i wylecieć z boiska. van Persie tłumaczy, że nie słyszał gwizdka, a sędzia uwierzył w tę bajeczkę.

59. minuta - piękny strzał van der Vaarta. Gdyby nie Sorensen, byłaby najpiękniejsza bramka mundialu.

56. minuta - zmiana w Danii - Enevoldesen schodzi, w jego miejsce wchodzi Gronkjaer

52. minuta - stuprocentowa okazja van Persiego. Holender jednak znów, podobnie jak w pierwszej połowie, nie oddaje celnego strzału.

49. minuta - żółta kartka dla van Persiego

46. minuta - gol dla Holandii! To jednocześnie pierwszy samobój na mundialu - głową, w stylu Mariusza Jopa strzelił Poulsen.

Koniec pierwszej połowy - mecz jak na razie rozczarowuje. W dobrej formie tylko kibice i ich wuwuzele...

44. minuta - żółta kartka dla de Jonga

43. minuta - van Persie w świetnej okazji drybluje, zamiast strzelać. W efekcie nie trafia w bramkę, tylko w... aparat fotograficzny ustawiony za nią.

38. minuta - kolejna groźna akcja Duńczyków - strzał obroniony przez bramkarza

34. minuta - Romedahl bardzo mocno uderza z narożnika pola karnego, ale prosto w ręce dobrze ustawionego bramkarza.

28. minuta - groźna akcja Danii! Bendtner strzela głową z 10. metrów - tuż koło słupka.

25. minuta - posiadanie piłki - Holandia 62 procent, Dania 38 procent

22. minuta - Enevoldsen strzela na bramkę Holandii, a dokładniej mówiąc - 10 metrów nad bramką.

20. minuta - doskonała akcja Holandii! Van der Vaart strzela, ale blokuje go jeden z obrońców. Tylko rzut rożny, z którego znów nic nie wynika.

17. minuta - pierwszy rzut rożny w meczu- dla Holandii, jednak nic z niego nie wynika

13. minuta - wuwuzele, afrykańskie trąbki wyją tak głośno, że nie słychać nic innego. Na boisku - walka w środku pola.

10. minuta - Kuyt strzela z 25 metrów, strzał zupełnie niegroźny, a mimo to Sorensen wypuszcza piłkę z rąk. Na szczęście dla Danii nikt nie dobija strzału.

8. minuta - dwa groźne ataki Holandii, ale obrońcy z Danii są czujni.

6. minuta - Sneijder strzela z rzutu wolnego z 38 metrów - wysoko nad bramką.

3. minuta - nerwowy początek obu drużyn, pod własnym polem karnym faulowany van Bronckhorst.

Zaraz początek pierwszego meczu w grupie E. Oto składy drużyn:

Holandia: Stekelenburg - van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, van Bronckhorst (c) - Kuyt, van Bommel, Sneijder, de Jong, van der Vaart - van Persie

Dania: Sorensen - Agger, Kjaer, Jacobsen, Poulsen - Jorgensen (c), Poulsen, Enevoldsen, Kahlenberg, Rommedahl - Bendtner