MŚ 2010: Mecz RPA - Meksyk, wynik 1:1 - Podział punków na inaugurację - NA ŻYWO

2010-06-11 17:51

W inauguracyjnym meczu 19. Mistrzostw Świata gospodarze – drużyna RPA, zmierzą się z Meksykiem. Niewielu daje szanse drużynie z Afryki prowadzonej przez legendarnego Brazylijczyka, Carlosa Alberto Pereirę. Wynik może jednak zależeć od wielu czynników. Zapraszamy na relację na żywo w se.pl.

KONIEC MECZU! REMIS 1:1 NA INAUGURACJE MISTRZOSTW ŚWIATA W RPA!

90 min - sędzia doliczył 3 minuty.

90 min - ależ szansa dla RPA! Mphela uciekł Marquezowi, strzelił, jednak piłka odbiła się od słupka!

89 min - po obu zespołach widać już zmęczenie, remis tak jakby odpowiadał obu ekipom, choć na pewno większym sukcesem będzie dla zespołu RPA. Przypomnijmi, że w tej grupie gra również Urugwaj i Francja.

86 min - miękka wrzutka w pole karne Blanco, ale wybijają obrońcy RPA.

83 min - zmieniło się nieco posiadanie piłki, co oddaje to, co dzieje się na boisku. 58% posiadania ma Meksyk i to piłkarze Javiera Aguirre są stroną lekko przeważającą. Kolejna zmiana w zespole RPA, boisko opuszcza Steven Pienaar, wchodzi - Bernard Parker. Napastnik ten mógł grać w Legii Warszawa, ale nie znalazł uznania w oczach trenera Jana Urbana.

79 min - GOOOL! A jednak, Meksyk wyrównał! Piłka w polu karnym spada pod nogi Rafaela Marqueza, a obrońca nie ma problemu żeby z najbliższej odległości wpakować ją do siatki.

77 min - Blanco złapany na spalonym. Blanco to najstarszy piłkarz, który kiedykolwiek zagrał w reprezentacji Meksyku na mistrzostwach świata. Mimo to weteran nie ożywił akcji swojego zespołu.

73 min - kolejna zmiana w zespole Meksyku, za Guilermo Franco wchodzi młodziutki Javier Hernandez, który przed mundialem został piłkarzem Manchesteru United.

70 min - żółtka kartka dla Tsepo Mesileli (RPA).

68 min - zmiana w Meksyku, schodzi Carlos Vela a na boisku pojawia się weteran - 37 letni Cuauhtemoc Blanco.

66 min - wyśmienita sytuacja dla RPA, jednak piłka mija słupek o pół metra.

63 min - Meksykanie coraz bardziej nerwowo, bo z każdą minutą uciekaja im choćby szansa na zremisowanie. Piłkarze RPA grają za to coraz bardziej na luzie.

60 min - piekielna "bomba" Dos Santosa, broni jednak świetnie Khune.

57 min - kolejna żółtka kartka, tym razem dla Meksykanina Torrado.

55 min - GOL!!!!!!!! Cudowny kontratak RPA. Do piłki dopadł  Tshabalala i uderzył z całej siły, bramkarz Meksyku był bezradny.

52 min - kolejne nieporozumienie w ekipie RPA i piłka znów ląduje za linią autową. Tempo meczu jeszcze spadło w stosunku do tego, co oglądaliśmy w pierwszej odsłonie.

50 min - obraz gry podobny jak w pierwszej połowie. Mało akcji podbramkowych, wiele kopania w środku pola. Dość odważnie poczyniają sobie piłkarze z Afryki, ale Meksyk gra ostrożnie i nie daje się zaskoczyć.

46 min - zmiana w zespole RPA, Thwala opuszcza boisko, a w jego miejsce Masilela.

DRUGA POŁOWA

45 min - koniec pierwszej połowy meczu.

44 min - świetne dośrodkowanie z lewej strony Pienaara, ale ciut za wysoko. Potem kolejne dwa rzuty rożne dla RPA. Przy drugim uderzenie jednego z piłkarzy RPA przeszło ponad bramką.

44 min - dwa rzuty rożne z rzędu dla RPA. Z obu jednak nic nie wynikło.

43 min - pachnie bramką dla Meksyku, jednak kolejny strzał piłkarzy Javie Aguirre znów przelatuje nad bramką. Wzmaga się doping i ogłuszający dźwięk wuwuzeli.

40 min - GOL!! Meksyk strzela bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ta jednak nie zostaje uznana, jeden z obrońców został w bramce i sędzia odgwizdał spalonego.

37 min - napastnik RPA złapany na spalonym. Meksykanie wyglądają na coraz bardziej zmęczonych. Zdobyli się jednak na kolejną akcję, ale strzał broni bramkarz.

35 min - uderzenie Veli, ale piłka przelatuje wzdłuż bramki. Za lekko i niecelnie.

33 min - atak Meksyku. Podawał Vela, a strzelał Franco. Jednak instynktownie broni bramakrza Bafana Bafana, jak nazywana jest kadra RPA.

31 min - z boiska coraz bardziej wieje nudą. Meksykanie dominują, mają 61% posiadania piłki, jednak nic z tego nie wynika.

28 min - druga żółta kartka, tym razem dla piłkarza RPA - Dikgacoi. Trudne nazwisko. Zawodnik angielskiego Fulham myśli dlatego o tym, aby je zmienić, bo problem mają z nim sędziowie jak i rywale.

25 min - gospodarze coraz odważniej poczynają sobie na boisku. Widać, że zeszła z nich trema i Meksyk już nie rządzi w meczu inauguracyjnym. Brakuje jednak precyzji w strzałąch, bo ostatni minął bramkę o dobre 3 metry.

23 min - kolejny atak gospodarzy, który skończył się jednak nieudanym dośrdokowanie. Bramkarz Meksy miał pewne problemy ze złapaniem piłki, ale na strachu sie skończyło.

21 min - piłkarze z RPA starają się, ale ich ataki wywołują raczej uśmiech politowania wśród rywali. Próba wrzutki z lewej strony boiska, ale piłkarz przelatuje nad piłkarzami w polu karnym i kończy za linią autową.

19 min - kontratak Meksyku, ale strzał Dos Santosa przececiał nad bramką RPA.

17 min - pierwsza zółta kartka mistrzostw świata. Otrzymał ją Meksykanin Juarez.

16 min - rzut wolny dla RPA z około 30 metrów. Faulowany był Tshabalala. Do piłki podchodzi Steven Pienaar, ale uderza bardzo niecelnie.

14 min - rzut rożny dla Meksyku. Dośrodkowuje Dos Santos, strzela Franco, ale jego uderzenie głową przelatuje wysoko ponad bramką.

11 min - na spalonyn Meksykanin Aguilar. Mimo iż RPA jest bezradne, to Meksykanie póki co nie potrafią zdominować rywali. Gra toczy się głównie w środku pola.

10 min - aut dla RPA na wysokości pola karnego. Wuwuzele zagłuszają nawet polski komentarz, ale momentami nie ma czego żałować.

8 min - sytuacja na boisku nadal wygląda tak samo. Atakuje Meksyk, a piłkarze RPA starają się przeszkadzać piłkarzom Javiera Aguirre.

5 min. - kolejna wrzutka Dos Santosa, tym razem piłka ląduje w rękach bramkarza.

3 min. - pierwsza dogodna sytuacja dla Meksyku. Wrzutka z prawej strony boiska, piłkę wybija bramkarz, ale ta trafia wprost pod nogi jednej z rywali. Dobitka przelatuje nad bramką.

2 min. - Meksykanie spokojnie budują atak. RPA póki co bezradne.

1 min. - sędzia rozpoczyna mecz. Mistrzostwa Świata w RPA oficjalnie wystartowały! Na trybunach szaleją kibice, słychać oczywiście nieodłączne wuwuzele.

Odsłuchujemy hymny obu państw. Gospodarze będą wspierani przez 80 tysięcy kibiców uzbrojonych w specjalne trąbki – wuwuzele, które robią ogromny hałas dekoncentrujący rywali. Poza tym gospodarz mundialu po raz siódmy zaga w meczu otwarcia i takiego spotkania jeszcze nigdy przegrał. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego.

W meczu otwarcia zespoły zagrają w następujących składach:

RPA: Khune - Gaxa, Mokoena, Tshabalala, Mphela, Pienaar, Modise, Letsholonyane, Dikgacoi, Thawala, Khumalo

Meksyk: Perez - Rodriguez, Salcido, Marquez, Osorio, Torrado, Franco, Vela, Aguilar, Juarez, G. Dos Santos