MŚ 2010: Mecz Włochy - Paragwaj, wynik 1:1. Włochy zremisowały z Paragwajem - NA ŻYWO

2010-06-15 0:23

W meczu dwóch faworytów grupy F triumfatorzy poprzedniego Mundialu - Włochy, zremisowały z Paragwajem 1:1. Mecz do 40 minuty był fatalnym widowiskiem. Dopiero gol dla Paragwaju ożywił nieporadnych wcześniej Włochów. Ostatecznie reprezentanci Italii wyrównali po błędzie bramkarza paragwajskiego. Wynik można uznać za sprawiedliwy.

Strona nie odświeża się automatycznie. Naciskaj [F5] lub [Ctrl R], aby zobaczyć nowe informacje.

Graczem meczu wybrany został strzelec gola dla Paragwaju - Alcaraz.

Koniec meczu! Mistrzowie świata - Włosi remisują z Paragwajem 1:1.

92 min. Paragwaj miał wspaniałą szansę na zwycięstwo! Vera wyszedł z kontrą, ale Chiellini go sfaulował. Inna sprawa, że pomocnik z Paragwaju zabierał się z piłką wyjątkowo nieudolnie.

90 min. Sędzia dolicza trzy minuty.

88 min. Włosi bardzo chcą strzelić drugiego gola, ale nie bardzo mogą. Paragwaj też chce. Nie tyle strzelić gola, co usłyszeć końcowy gwizdek.

86 min. Dwa razy groźnie Włosi, ale Paragwajczycy szczęśliwie się bronią. Seria rzutów rożnych zakończona. Chwilowo zagrożenie powstrzymane.

85 min. Z boiska powinien wylecieć za beznadziejnie głupi faul Camoranesi, a tymczasem osłabieni spotkanie mogą kończyć Paragwajczycy! Santana kontuzjowany poza boiskiem, a limit zmian wykorzystany. Ależ emocje!

83 min. Ależ okazja! Montolivo strzelił z dystansu kapitalnie, tuż obok słupka, ale Villar wyciągnął się jak struna i wybił piłkę na rzut rożny. Gdyby nie fatalna interwencja przy golu dla Włochów, to bramkarz Paragwaju mógłby spokojnie kandydować do tytułu najlepszego piłkarza meczu.

81 min. Nic z tego. Atakują Włosi.

80 min. Pepe mocno z 18 metrów, ale Villar bez zarzutu. Po kontrze Paragwaju będzie rzut rożny dla reprezentantów Ameryki Południowej. Czyżby kolejny gol po stałym fragmencie?

78 min. Pepe dobrze centrował z rożnego, ale Villar tym razem nie popełnia błędu. Walka trwa, żadna z drużyn nie zadowala się remisem.

76 min. Limit zmian wykorzystuje też trener Paragwaju Martino. Za Barriosa wchodzi Cardozo z Benfiki Lizbona. Napastnik za napastnika.

74 min. W posiadaniu piłki minimalna przewaga Włochów - 52% do 48%.

72 min. Ostatnia zmiana u Włochów. Di Natale zastąpił Gilardino.

70 min. Bardzo brzydki faul Camoranesiego i mamy żółtą kartkę. A mogła być i czerwona, bo Włoch zaatakował bez piłki i w dodatku z tyłu.

67 min. W końcu w Kapsztadzie mamy mecz, który przypomina rywalizację w Mistrzostwach Świata. Akcje przenoszą się z połowy na połowę. Próbował Santana, próbowali skrzydłami Włosi. A za moment na boisko wejdzie renomowany napastnik z Paragwaju - Santa Cruz. Zastępuje Valdeza.

65 min. Włosi chcą iść za ciosem i od razu strzelić kolejnego gola. Próbują w typowo włoskim stylu. Montolivo przewrócił się w polu karnym, ale sędzia nie dał się nabrać.

63 min. GOOOOOOOOL!!!!! De Rossi po rzucie rożnym Pepego wpcyha w polu karnym piłkę do siatki. Szalona radość Włochów. Ależ błąd popełnił bramkarz Paragwaju Villar. Minął się z piłką w polu karnym jak nieopierzony junior. Mamy remis 1:1!

61 min. Ataki Włochów są świetnie zatrzymywane przez niezwykle konsekwentnie grajacych piłkarzy Paragwaju. W dodatku grających ostro, czego efektem żółta kartka Caceresa.

59 min. Plac gry u Włochów opuścił Marchisio, a w drużynie Paragwaju Torres.

58 min. Będą zmiany. Wejdą na boisko Camoranesi (Włochy) oraz Santana (Paragwaj).

55 min. Montolivo ładnie zza lini pola karnego, ale za lekko by zaskoczyć Villara.

54 min. Vera strzelił minimalnie obok słupka. Mecz się ożywił, w końcu nie trzeba odruchowo sięgać po kawę.

53 min. W końcu ciekawa akcja Włochów! Pepe po centrze Zambrotty próbował strzelić przewrotką z pięciu metrów, ale niestety nie trafił w piłkę. Piłkarzom Lippiego zaczyna się spieszyć.

52 min. Rzut rożny dla Paragwaju. Vera strzelił na wiwat, ale zawsze to jakiś strzał do statystyk.

50 min. Obraz gry w drugiej połowie w zasadzie się nie zmienił. Paragwaj mądrze się broni, Włosi bezładnie atakują.

47 min. Włosi próbują grać tak jak przed przerwą - centrami w pole karne. Efekt takiej gry jest jak dotąd zerowy.

46 min. Początek drugiej połowy. Oby lepszej niż pierwsze 45 minut.

W przerwie zmiana w bramce Włochów. Wszedł za Buffona Marchetti. Zapewne wspaniałemu golkiperowi przytrafił się jakiś uraz.

II POŁOWA

Wychodzi na to, że doliczył minutę. Koniec pierwszej, bardzo przeciętnej połowy. Paragwaj gra bardzo konsekwentnie i wykorzystał w zasadzie jedyną groźną sytuację w pierwszych 45 minutach. Włosi... Byli na boisku i to chyba tyle. Zapraszamy za kwadrans.

45 min. Doliczony czas pierwszej połowy. Ile arbiter doliczył dokładnie niestety nie wiemy, bo realizator nam tego nie pokazał.

43 min. Włosi grają jak dotąd beznadziejnie. Kto wie, czy nie powtórzy się sytuacja z 2002 roku, gdy broniąca tytułu drużyna Francji nie wyszła nawet z grupy. Ba - nie strzeliła ani jednego gola. Z drugiej strony jakoś trudno sobie wyobrazić, aby Włosi nie uporali się z defensywą Nowej Zelandii za niespełna tydzień.

41 min. Caceres strzelił z 35 metrów potężnie. Mamy nadzieję, że nikt na trybunach nie ucierpiał. Piłka poleciała gdzieś na wysokość 13-15 rzędu.

39 min. GOOOOOOL!!! W końcu mamy celny strzał i od razu bramkę. Świetna centra Torresa z rzutu wolnego z 40 metra, cudownie do główki wyskoczył Alcaraz i pięknym strzałem umieszcza piłkę w siatce. Paragwaj na prowadzeniu! Może mecz teraz nabierze rumieńców!

36 min. Paragwajczycy atakują bardzo nieskładnie. Pomocnicy i napastnicy nie wymienili dotąd chyba ani razu 3-4 dokładnych, płynnych podań. Nic dziwnego, że o bramkach możemy na razie tylko pomarzyć.

35 min. Włosi zaatakowali prawą stroną, ale po centrze Zambrotty świetnie interweniował stoper Paragwaju. Obrońcy ekipy z Ameryki Południowej spisują się na razie tak dobrze, jakby szkolili ich Włosi.

31 min. Rywalizujące drużyny chyba umówiły się, że powalczą w kategorii "najnudniejszy mecz Mundialu w RPA". Mają spore szanse jak dotąd.

28 min. Wolny dla Włochów z narożnika pola karnego. Centrował Marchisio, ale nic z tego nie wyszło. Tak samo jak z rzutu rożnego chwilę później. I podobnie jak z kolejną wrzutką.

26 min. Jedni i drudzy próbują atakować, ale bez większego przekonania.

24 min. Włosi mieli niezłą okazję, ale po centrze z rzutu wolnego Pepe nikt nie potrafił dojść do piłki w polu karnym. Mocno pada deszcz, przydałyby się strzały z dystansu, a nuż Jabulani znów sprawiłaby jakiegoś psikusa i zaskoczyła któregoś z bramkarzy?

22 min. Strzał Torresa z 18 metrów - bez komentarza.

21 min. W końcu coś się działo w polu karnym Włochu. Po rzucie rożnym Paragwaju mieliśmy groźny strzał, ale zakończyło się tylko na strachu. Kolejny rzut rożny zakończył się kontrą Włochów, po której Montolivo strzelił w stylu piłkarzy rodzimej Ekstraklasy.

20 min. Podobno Paragwaj ma najlepszą drużynę w historii. Włosi niby jedną z najsłabszych. O ile to drugie jako tako się potwierdza, to mocy i siły Paragwaju ani trochę nie widać.

16 min. W eliminacjach do Mundialu Włosi zdobyli 18 goli w 10 meczach, a Paragwaj 24 w 18. Teoretycznie więc obie drużyny i dziś powinny coś strzelić. Na razie jednak teoria nie ma nic wspólnego z praktyką, bo przez te 16 minut nie widzieliśmy żadnego strzału.

13 min. Nuda. Kibice ożywiają się robiąc meksykańską falę, której towarzyszy jeszcze głośniejsze niż zwykle dudnienie wuwuzeli.

10 min. Groźne starcie pod polem karnym Paragwaju, ale sędzia nie dopatrzył się faulu na De Rossim, który jak na reprezentanta Italii przystało zrobił wielkie oczy i udawał, że prawie urwało mu nogę. Prawie...

8 min. Z boiska wieje nudą. Zachodzą obawy, że Włosi będą chcieli wygrać w typowy dla siebie sposób - murując bramkę i licząc na kontry. Szkopuł w tym, że i Paragwaj na razie zdaje się stawiać na podobną taktykę. Nie wróży nam to wielce efektownego meczu.

6 min. Na razie w Kapsztadzie nie dzieje się nic ciekawego. Obserwujemy, jak mawia klasyk, piłkarskie szachy i wzajemne badanie się rywalizujących drużyn.

3 min. Pierwszy rzut rożny dla Włochów po akcji Zambrotty.

2 min. Rozpoczęło się od ostrego starcia Caceresa i Montolivo. Reprezentant Włoch chwilę poleżał na boisku, ale już wszystko z nim w porządku. Widać wyraźnie, że oba zespoły zagrają ostro, nie będą cofać nogi.

1 min. Startujemy! Rozpoczną Włosi grający w swoich podstawowych, niebiesko-białych strojach. Paragwaj ma biało-czerwone koszulki i niebieskie spodenki. Mamy nadzieję, że będzie to wielki mecz.

I POŁOWA

W Paragwaju, z okazji występu drużyny na Mistrzostwach Świata w RPA, ogłoszono święto narodowe. Cały naród wspiera swoich futbolistów i bardzo wierzy w ich sukces. Włosi są trochę sceptyczni, występy drużyny w ostatnich meczach przed wylotem do Afryki nie napawały optymizmem. Za niespełna 2 godziny okaże się, gdzie będzie fiesta, a gdzie smutek.

Mecz sędziował będzie Benito Archundia z Meksyku. Mamy nadzieję, że będzie on prezentował się równie dobrze, jak pozostali arbitrzy na Mundialu. Jak dotąd do ich pracy nie ma praktycznie żadnych zastrzeżeń.

W Kapsztadzie mamy zaledwie osiem stopni, wilgotność 70%. Deszczowo.

Drużyny rozpoczną spotkanie w następujących składach:

Włochy

Buffon - Criscito, Chiellini, Cannavaro, Zambrotta - Iaquinta, Montolivio, Marchisio, De Rossi, Pepe - Gilardino

Paragwaj

Villar - Morel, da Silva, Alcaraz, Bonet - Torres, Riveros, Caceres, Vera - Valdez, Barrios

Włosi to czterokrotni mistrzowie świata i zarazem trzecia drużyna w klasyfikacji wszech czasów, jeśli chodzi o dokonania mundialowe. Tym razem nie są stawiani w roli faworytów do triumfu, ale nie należy zapominać, że w eliminacjach podopieczni charyzmatycznego Marcelo Lippiego nie przegrali żadnego spotkania, wygrywając w siedmiu z dziesięciu meczy!

Paragwaj nie może się oczywiście pochwalić takimi osiągnięciami. Chociaż piłkarze tej reprezentacji już siedmiokrotnie startowali w Mundialu, nigdy nie awansowali chociażby do 1/4 finału. Ich dotychczasowy bilans na Mistrzostwach Świata to 6 zwycięstw, 7 remisów i 9 porażek. Być może to właśnie zmagania w RPA będą okazją do przełamania złej mundialowej passy. W ataku Paragwaju mamy wspaniałych Lucasa Barriosa, Oscara Cardozo, Nelsona Valdeza i Roque Santa Cruza. Tak wyśmienitej ofensywy może pozazdrościć Paragwajowi mnóstwo innych uczestników Mundialu.

Jak dotąd Paragwaj i Włochy grały ze sobą dwukrotnie. Obie potyczki wygrała ekipa z Europy, a bilans bramkowy tych spotkań to 5:1 dla Włochów.