Mundial - RPA 2010: Mecz Brazylia - Wybrzeże Kości Słoniowej, wynik 3:1. Brazylia ograła WKŚ, ale było nerwowo! - RELACJA NA ŻYWO

2010-06-21 0:37

Brazylia ograła w Johannesburgu Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1 w meczu grupy G. Spotkanie było emocjonujące. Słabo spisujący się sędzia z Francji Stephane Lannoy zaliczył gola Luisa Fabiano, który opanowując piłkę dwa razy pomógł sobie ręką. Usunął też z boiska Kakę, który popisał się wyjątkową głupotą, ale wcześniej zaliczył dwie piękne asysty. Awans Brazylii do 1/8 finału!

Strona nie odświeża się automatycznie. Naciskaj [F5] lub [Ctrl R], aby zobaczyć nowe informacje.

Alves strzelił ładnie, ale obronił Barry. Koniec spotkania. Brazylia wygrywa pewnie i zasłużenie, ale okupiła ten triumf czerwoną kartką Kaki i kontuzją Elano. Końcówka meczu była emocjonująca, niestety nie ze względu na piękne akcje tylko awanturujących się co chwilę piłkarzy.

93 min. Ostatnia szansa dla Brazylii. Dani Alves z wolnego, do bramki 33 metry.

92 min. Julio Cesar znów dowiódł wielkiej klasy. W Brazylii jeszcze jedna zmiana - za Robinho wszedł Ramires.

90 min. Sędzia doliczył tylko 3 minuty. To jego kolejna niezbyt dobra decyzja. Same przepychanki trwały pewnie dwa razy tyle. Powiedzmy sobie szczerze - arbiter z Francji jest najgorszym aktorem tego spotkania.

89 min. Julio Cesar kapitalnie interweniuje. WKŚ zwietrzyło swoją szansę, w końcu grają w przewadze.

88 min. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Kaki!

88 min. Bijatyka na boisku! Sędzia kompletnie nie panuje na tym, co się dzieje. Zawinił Kaka, który nie wiedzieć czemu pod sam koniec meczu jakby zgłupiał. Powinien dostać czerwoną kartkę od artbitra, bezwzględnie. Sędzia idzie do niego.

86 min. Zamieszania ciąg dalszy. Żółty kartonik dla Tiote.

84 min. Na boisku było nerwowo, mieliśmy małe przepychanki. Sędzia dał żółtą kartkę Kace, co rozsierdziło trenera "Canarihnos" Dungę. A kartka była w pełni zasłużona, bo gwiazdor Realu Madryt zachował się głupio i rzucił w rywala piłką.

83 min. Afrykańczycy starają się, szarpią, koniecznie chcą jeszcze zepsuć dobry humor Brazylijczykom.

80 min. Dla Drogby to 45 gol w reprezentacyjnej karierze.

79 min. GOOOOLLLL DLA WYBRZEŻA KOŚCI SŁONIOWEJ!!!! Mamy 3:1 dla Brazylii, a trafił głową Drogba z 7 metrów. Piękna akcja "Słoni", Drogba fantastycznie uniknął spalonego. Może będzie jeszcze ciekawie, liczymy na ekscytującą końcówkę!

78 min. Cudowną akcję Brazylii zepsuł Robinho. Dzisiaj piłkarz Santosu nie rozgrywa dobrych zawodów.

76 min. Seria brzydkich fauli. Keita dostał żółtą kartkę, choć spokojnie mógłby opuścić boisko. Mecz zrobił się niezbyt ciekawy.

74 min. Brazylia imponuje spokojem i dojrzałością w grze. Nie jest to może najefektowniejsza ekipa "Canarinhos" w historii, ale konsekwentnie zmierza do celu.

72 min. Ostatnia zmiana w szeregach Wybrzeża Kości Słoniowej. Romaric zastąpił Eboue i od razu po wejściu świetnie strzelił z dystansu. Julio Cesar jednak wciąż bezbłędny.

70 min. Wspaniała akcja Maicona, ale strzał z 18 metrów minimalnie niecelny.

68 min. Świetna interwencja Julio Cesara. Bramkarz Brazylii nie ma wiele pracy, ale gdy tylko musi się wykazać umiejętnościami, wypada doskonale.

66 min. Kontuzja w Brazylii i za Elano, który opuścił boisko na noszach, wszedł Dani Alves. Zmiana też w drużynie WKŚ. Za Kalou wszedł Kader Keita.

62 min. GOOOOOL NA 3:0! Przepiękna akcji Kaki, który minął obrońcę WKŚ i z narożnika pola karnego wycofał na 8 metr. Tam do piłki dopadł Elano i strzelił swojego drugiego gola w RPA. Brawo! Brazylia się rozkręca.

61 min. Koronkowa akcja Brazylijczyków zakończona ładnym strzałem Kaki, który zdołał jednak sparować Barry.

60 min. Elano huknął z trzydziestu metrów, bez powodzenia.

58 min. Wybrzeże Kości Słoniowej próbuje, ale na razie niestety nic z tego nie wychodzi.

55 min. WKŚ wciąż próbuje strzałów z dystansu. To na pewno na plus. Niestety cała reszta - siła, skuteczność, efekt końcowy to ogromny minus.

53 min. Fabiano strzelił gole nr 27 i 28 w reprezentacyjnej karierze, a gra dziś jubileuszowe 40 spotkanie.

52 min. Szansę miał Drogba! Dośrodkował Aruna Dindane, Drogba ładnie uderzył głową z 5 metrów, ale obok słupka. Zmiana w ekipie "Słoni". Zszedł właśnie Dindane, wszedł Gervinho.

50 min. 2:0!!!!! Ależ akcja Luisa Fabiano!!!! Ruszył z piłką na 25 metrze, ominął finezyjnie trzech obrońców i z 13 metrów huknął lewą nogą nie do obrony. Piłka poszybowała do bramki przełamując jeszcze rękawice Barry'ego. Maly niesmak pozostawia fakt, że dwa razy w tej akcji Fabiano lekko pomógł sobie ręką.

47 min. Brazylia nigdy dotąd nie straciła gola grając z drużynami z Afryki. To nie wróży za dobrze "Słoniom". Z drugiej strony każda passa kiedyś się kończy. Trzeba tylko zrobić wszystko, aby tak się stało. WKŚ na razie nie podjęło ryzyka.

46 min. Drużyny zaczęły drugą połowę bez zmian.

II POŁOWA

Odrobina statystyki. W pierwsze połowie częściej przy piłce byli Brazylijczycy, którzy utrzymywali się przy niej przez 54% czasu. "Canarinhos" oddali 4 strzały w światło bramki, WKŚ trzy.

Koniec pierwszej połowy, Brazylia prowadzi 1:0. Prowadzi zasłużenie, dodajmy. Mecz jest niezły, ale wciąż za mało w nim spięć pod bramkami, za mało ofensywnej, pełnej fajerwerków gry. Oby druga połowa była jeszcze ciekawsza!

45 min. Arbiter doliczył minutę do pierwszej połowy. Ostatnia akcja WKŚ, ale kapitalny wślizg Bastosa zastopował atak.

42 min. Ostre starcie w środku pola i małe zamieszanie na boisku. Bez kartek.

41 min. "Słonie" próbują zdobyć gola po strzałach z dystansu. Eboue zabrakło jednak precyzji. W kolejnej akcji Aruna znalazł się na spalonym.

39 min. Brazylijczycy grają zaskakująco niedokładnie. W przynajmniej dwóch-trzech sytucjach wystarczyło trochę więcej precyzji, a mogło być groźnie.

38 min. Aruna Dindane huknął z blisko 30 metrów, ale Julio Cesar nie dał się zaskoczyć.

37 min. Groźne akcje najpierw WKŚ, a potem Brazylii, ale w obu sytuacjach zabrakło celnych strzałów.

34 min. W grze WKŚ brakuje chyba wiary w to, że można pokonać Brazylię. Po dobrym początku piłkarze "Słoni" wyraźnie osłabli. Ich trener, szwedzki internacjonał Sven Goran Eriksson musi wpaść na jakiś pomysł, a być może przydałyby się też zmiany już w przerwie.

30 min. Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Obejrzał ją zawodnik WKŚ Tiote za faul na Elano.

28 min. Brazylia kontroluje grę, wyprowadzając ciekawe, szybkie akcje. Wybrzeże Kości Słoniowej walczy, stara sie, ale ani Kalou ani Drogba nie dostają dobrych piłek, w związku z czym nie stwarzają też groźnych sytuacji. To musi się zmienić, jeśli Afrykanie chcą ugrać dobry wynik.

25 min. GOOOOOOOL DLA BRAZYLII!!!! Wystarczyło, że ponarzekałem na Kakę i Luisa Fabiano, a panowie od razu wzięli się do roboty. Kaka pięknie wypracował pozycję Fabiano, ten z 7 metrów uderzył fantastycznie, nieomal rozrywając siatkę. 1:0!

22 min. Bardzo mało widoczny jest Kaka, zupełnie niewidoczny zaś Luis Fabiano. Zrywy Maicona i Robinho to stanowczo za mało, aby sforsować szczelną defensywę "Słoni".

21 min. Przepychali się w polu karnym Juan i Tiote, obyło się bez kartek. Po kolejnym rzucie rożnym dla Brazylii świetnie piłkę łapie Barry.

19 min. Mały kocioł w polu karnym Wybrzeża, zakończony nieudaną próbą Robinho.

18 min. Pierwszy wypad prawą stroną Maicona i od razu będzie rzut rożny.

16 min. Niby to Brazylia jest częściej przy piłce (53% - 47%), ale nic z tego jak dotąd nie wynika. Gra wirtuzów z kraju kawy z pewnością zawodzi jak dotąd ich sympatyków.

15 min. Przewaga Afrykanów. Nieudana centra z rzutu wolnego. Dariusz Szpakowski dwa razy w ciągu 15 minut żenująco pomylił nazwiska zawodników. Najpierw pomylił Kakę z Robinho, później Eboue z Drogbą.

13 min. Rzut wolny dla WKŚ z ok. 35 metrów. Drogba uderzył mocno, ale bardzo, bardzo niecelnie.

11 min. Bez strzałów i groźnych sytuacji, ale mecz ogląda się z przyjemnością. Przypomina najciekawsze szlagiery ligi angielskiej. Przede wszystkim walka, pressing, męska gra. Mamy nadzieję, że z biegiem czasu będą też piękne akcje.

8 min. Mecz jest szybki, drużyny grają agresywnie, ale fair. Brakuje jednak precyzji i dokładności w ich zagraniach.

5 min. "Canarinhos" grają niezwykle wysokim pressingiem. Gdy już Wybrzeżu udało się przebić przez te zasieki, podanie do Drogby okazało się za mocne i piłkę przejął Julio Cesar.

3 min. WKŚ miało szansę na kontrę i ciekawą sytuację, ale sam Drogba czterem obrońcom nie podoła...

2 min. Brazylijczycy rozpoczęli tak, jakby było im bardzo zimno. Są aktywni, szybcy, grają futbol na tak, jak powiedziałby Jerzy Engel.

1 min. Pierwszy atak "Słoni", ale bez efektu. Kontra Brazylii i po pięknym strzale Robinho z 20 metrów było groźnie.

I POŁOWA

Brazylia w swoim podstawowie zestawie kolorystycznym - żółte koszulki, niebieskie spodenki i getry. Wybrzeże Kości Słoniowej przypomina dziś... Celtic Glasgow - koszulki w biało-zielone pasy, białe spodenki i getry.

Na stadionie podobno nie ma ani jednego wolnego miejsca. To oznacza, że dzisiejsze zawody na Soccer City Stadium obejrzy 88 460 osób. Obiekt wybudowano w 1987 roku, a modernizację przeszedł w latach 2008-2009 kosztem 310 mln dol.

Pogoda do gry całkiem niezła. Jest sucho, niemal bezwietrznie, a temperatura oscyluje wokół 12 stopni celsjusza.

Mecz sędziował będzie arbiter z Francji - Stephane Lannoy. Mamy nadzieję, że obędzie się bez kontrowersyjnych decyzji i błędów, jakie widzieliśmy chociażby kilka godzin temu w spotkaniu pomiędzy Włochami i Nową Zelandią. Wcześniej ten arbiter prowadził rywalizację Holandii z Danią. Ustrzegł się wówczas błędów.

W składzie Brazylii nie ma żadnej zmiany w stosunku do meczu z Koreą Północną. Popularne "Słonie" zagrają z Drogbą w wyjściowej jedenastce. To na pewno doda Wybrzeżu dużo animuszu.

Podstawowe składy, w jakich drużyny wybiegną na boisko, prezentują się następująco:

Brazylia

Julio Cesar - Bastos, Lucio, Juan, Maicon - Filipe Melo, Elano, Gilberto Silva, Kaka - Robinho, Luis Fabiano

Wybrzeże Kości Słoniowej

Barry - Tiene, Zokora, Kolo Toure, Demel - Tiote, Yaya Youre, Eboue - Kalou, Dindane - Drogba

Brazylia i Wybrzeże Kości Słoniowej nigdy wcześniej nie grały ze sobą. Początek mistrzostw obie drużyny zapisały na plus, chociaż nie porwały swoją grą. Wybrzeże Kości Słoniowej grające przez większość meczu bez Didiera Drogby urwały punkt Portugalii po remisie 0:0. Brazylia z kolei pokonała Koreę Północną 2:1.