O której godzinie skoki dzisiaj 25.02.2023 sobota Uwaga na godzinę konkursu! MŚ w Planicy O której dzisiaj skoki w sobotę 25 lutego 2023

i

Autor: AP O której godzinie skoki dzisiaj 25.02.2023 sobota Uwaga na godzinę konkursu! MŚ w Planicy O której dzisiaj skoki w sobotę 25 lutego 2023

MŚ w Planicy

O której godzinie skoki dzisiaj 25.02.2023 sobota Uwaga na godzinę konkursu! MŚ w Planicy O której dzisiaj skoki w sobotę 25 lutego 2023

2023-02-25 13:42

O której skoki dzisiaj w sobotę 25 lutego 2023 MŚ Planica Kibice odliczają już godziny dzielące ich od konkursu w MŚ w Planicy. O której godzinie skoki dzisiaj 25.02.2023? Na sobotę zaplanowano konkurs indywidualny mężczyzn. Jak zaprezentuje się Dawid Kubacki. Wicelider klasyfikacji generalnej PŚ niestety wciąż narzeka na dokuczliwy ból pleców. We wczorajszych kwalifikacjach zajął 8. miejsce. Wygrał je wygrał Słoweniec Anże Lanisek, a Kamil Stoch który był 11. Polacy w komplecie awansowali do konkursu. Sprawdź, o której dzisiaj skoki 25.02 sobota MŚ w Planicy.

Spis treści

Skoki narciarskie dzisiaj to konkurs indywidualny mężczyzn w MŚ w Planicy. Awansowało do niego pięciu Polaków. W Planicy podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym poznamy dzisiaj medalistów. Kwalifikacje wygrał Słoweniec Anze Lanisek. Dawid Kubacki był ósmy, Piotr Żyła 10., Kamil Stoch 11., Paweł Wąsek 15., zaś Aleksander Zniszczoł 23. Początek konkursu o godzinie 17. Poniżej więcej informacji.

O której godzinie dzisiaj skoki w Planicy MŚ sobota 25.02.2023 O której skoki w sobotę

W kwalifikacjach najlepiej z Polaków wypadł Dawid Kubacki, który skoczył na odległość 95 m i uzyskał 131,7 pkt. Niżej sklasyfikowani zostali Piotr Żyła - 95,5 m i 129,4 pkt, Kamil Stoch - 99,5 m. Niestety wciąż na problemy zdrowotne narzeka Dawid Kubacki. Polski Związek Narciarski kilka dni temu poinformował, że Kubackiego bolą plecy. Dolegliwości pojawiły się po środowych zajęciach. Wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata odpoczywał, będąc pod obserwacją lekarza i fizjoterapeuty kadry. Czy Kubacki zdoła poradzić sobie z tym problemem przed walką o medale? I jak wpłynie to na jego formę?

Skoki dzisiaj O której godzinie skoki w sobotę MŚ 25 lutego 2023 O której skoki w Planicy

To była największa zagadka ostatnich kilkudziesięciu godzin. Czy Dawid Kubacki będzie w stanie skoczyć w kwalifikacjach. Skoczył w nich, a nawet w serii próbnej. Wicelider Pucharu Świata zajął ósme miejsce w piątkowej serii kwalifikacyjnej i bardzo szczegółowo opowiedział nam, że prawdziwy dramat był naprawdę blisko. – Martwiłem się, czy będę w stanie skakać w tym tygodniu, a nawet w następnympowiedział Kubacki. Ostatnie dni dla Kubackiego były naprawdę trudne. Od środy (może nawet wcześniej?) zaczął odczuwać ból w plecach. Ból, który mógł nawet paraliżować. Pod znakiem zapytania stał jego występ w piątkowych kwalifikacjach, a co za tym idzie – w sobotnim konkursie. Czy Kubacki jest zdrowy? – Zdrowy na umyśle może - zaśmiał się Kubacki. - Na ciele? Nie jest źle. To że zjawiłem się na skoczni i byłem w stanie skakać, to najlepszy wyznacznik tego, co się dało poprawić. Dwa dni temu nie byłem w stanie chodzić. Jestem zadowolony, że byłem w stanie tutaj być, oddać dwa skoki i nie działo się nic strasznego. To dla mnie kluczowe – powiedział po kwalifikacyjnym skoku na odległość 95 m.

O której skoki dzisiaj w sobotę 25 lutego 2023 MŚ Planica O której dzisiaj skoki

Dawid Kubacki był nawet na specjalnej wizycie w Austrii, gdzie spędził dwie godziny pod okiem kolejnego doktora. Z czuciem na skoczni nie jest jeszcze do końca dobrze. – Jest na pewno zmienione, bo jestem oklejony taśmami od stóp do głów. To zmienia czucie. Chciałem skoczyć na 70-80 proc. Złapać czucie i sprawdzić, czy wszystko jest okej. Poranny rozruch był dobry, rezonans wykazał, że układy kostne i stawowe były w porządku, okazało się, że problem tkwi w mięśniu. To jest o tyle bezpieczna sytuacja, że bardziej się nie popsuje. Może ból paraliżować, ale na skoczni to się nie działo - powiedział Kubacki.

Skoki narciarskie dzisiaj O której godzinie dzisiaj skoki sobota 25 lutego 2023 MŚ Planica

Pozostaje nadzieja. Dawid Kubacki, najlepszy polski skoczek tego sezonu, z pewnością jest w dobrych rękach i w dobrym miejscu. Kadra Thomasa Thurnbichlera postanowiła zamieszkać 40 km od Planicy – pod austriackim Villach. Hotels & Resort Dorf Seeleitn, w którym znajdują się skoczkowie, to również sanatorium. Oby widok na piękne góry i czyste jak łza jezioro ukoił ból Kubackiego. – Ryb nie widzę w tej wodzie, choć jest dość czysta. Byłem wędkarzem, ale 20 lat temu i się trochę pozapominało. Nie przyjechałem tu jednak łowić rybek – mówił Kubacki na specjalnie zorganizowanym pod hotelem spotkaniu z mediami.

Dawid Kubacki miał więcej czasu na regenerację, bowiem kadra odpuściła ostatni weekend Pucharu Świata w Rasnovie. – Przerwa pomogła i była potrzebna, bo w ostatnim czasie było dużo startów, wyjazdów, podróży. To też później wychodziło na skoczni. Te nogi nie pracowały w stu procentach tak, jak by mogły. Mimo że technika zaczynała wracać, to energii dodatkowo brakowało. Teraz mieliśmy kilka dni, by się zregenerować, odpocząć. Po tym okresie odpoczynku znowu doładować fajny trening, żeby nogi złapały odpowiednie napięcie i to coś, co może bardzo dobrze zaprocentować – powiedział Kubacki w rozmowie z Polskim Radiem.

O której dzisiaj skoki 25.02 sobota Skoki narciarskie dzisiaj GODZINA

Na sobotę 25 lutego 2023 zaplanowano sobotni konkursu mężczyzn w MŚ w Planicy. Początek pierwszej serii o godzinie 17. Transmisja TV z kwalifikacji na TVN i w Eurosporcie 1 oraz online w Playerze.

Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze