Dawid Kubacki

i

Autor: Cyfra Sport Dawid Kubacki

Kibice wstrzymali oddech

Niepokojące wiadomości z Planicy! Chodzi o Dawida Kubackiego, lider naszej kadry ma problem

2023-02-23 12:19

Już w sobotę pierwsza rywalizacja skoczków o medale mistrzostw świata w Planicy. Kibice Biało-Czerwonych liczą przede wszystkim na Dawida Kubackiego, który będzie jednym z głównych faworytów konkursu na skoczni normalnej. Na razie jednak lider naszej kadry boryka się z problemami zdrowotnymi.

Kibice skoków ostrzą sobie zęby na rywalizację Kubackiego z rewelacyjnym w ostatnich tygodniach Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem. Apoloniusz Tajner, były prezes PZN i trener Adama Małysza, przyznał w rozmowie z "Super Expressem", że tylko Kubacki jest w stanie pokonać w Planicy lidera Pucharu Świata. - Granerud jest w wielkiej formie, więc rozmiar skoczni nie ma teraz dla niego znaczenia, ale na skoczni normalnej więcej przemawia za Dawidem. To w tym momencie jest jedyny zawodnik, który może pokonać Graneruda w równej walce. Cała reszta trochę odbiega od tych dwóch zawodników - powiedział nam Tajner.

Dawid Kubacki kontuzjowany!

Na razie jednak z Planicy nie docierają najlepsze wieści. W czwartek zawodnicy po raz pierwszy będą trenować na skoczni normalnej, ale na obiekcie zabraknie Kubackiego! "Dawid Kubacki nie weźmie udziału w dzisiejszych treningach na skoczni w Planicy. Powodem jest ból pleców, który pojawił się wczoraj wieczorem. Na bieżąco będziemy informować o rozwoju sytuacji" - czytamy na profilu PZN na Twitterze. O tym jak poważny jest to uraz i czy występ Kubackiego w sobotę stoi pod znakiem dowiemy się po treningu, gdy z dziennikarzami porozmawia trener Polaków Thomas Thurnbichler. Będziemy Was informować na bieżąco!

Dawid Kubacki po dwóch wygranych PŚ w Wiśle
Listen on Spreaker.
Najnowsze