Oni NIE ZOSTANĄ zaszczepieni! Popularni sportowcy nie mogą liczyć na szybką szczepionkę

2021-04-14 11:14 Marcin Długosz
Bartek Zmarzlik
Autor: Screen z YT: Bartosz Zmarzlik #95 - Zaczynamy sezon 2020 / Bartosz Zmarzlik #95

Zbliżają się dwie imprezy, na których polscy sportowcy będą walczyli o rozsławienie kraju na oczach całego świata - mistrzostwa Europy oraz igrzyska olimpijskie. Wszyscy ci, którzy wystąpią z orzełkiem na piersi podczas tych zmagań, mogą liczyć na uprzednie zaszczepienie się pod kątem COVID-19. Niektórzy pozostali sportowcy będą musieli jednak przełknąć gorzką pigułkę i na swoją kolej jeszcze poczekać.

Panująca pandemia koronawirusa nie daje za wygraną również i w świecie sportu. Co rusz słyszy się bowiem o konieczności pauzowania przez poszczególnych zawodników mierzących się z zakażeniem COVID-19. A to wywołuje niepokój zwłaszcza w obliczu tak istotnych imprez jak mistrzostwa Europy czy igrzyska olimpijskie. Dla poszczególnych sportowców byłoby to wielkim ciosem, gdyby nie mogli sprawdzić swych umiejętności w takich imprezach łapiąc zakażenie akurat w okresie przypadającym na rozgrywanie turnieju.

Zobacz, którzy znani sportowcy nie zostaną zaszczepieni priorytetowo!

Z tego powodu sportowcy, których dyscypliny wchodzą w skład sportów olimpijskich, zostali włączeni do programu szczepień już pod kątem najbliższej przyszłości. Nie wszyscy popularni przedstawiciele świata polskiego sportu mogą jednak liczyć na możliwość skorzystania z przyjęcia preparatu. Pośród najgłośniejszych nazwisk, które w tym zakresie muszą zaakceptować priorytet dla innych, znajdują się między innymi Bartosz Zmarzlik, Robert Kubica, Mariusz Pudzianowski, Jan Błachowicz czy Joanna Jędrzejczyk.

Wszystko z uwagi na to, że uprawiane przez nich dyscypliny sportowe nie kwalifikują się do olimpijskich. Próżno tam szukać Formuły 1, żużla czy MMA. Z całą pewnością sami sportowcy mają jednak pełną świadomość, jak wygląda obecnie sytuacja na całym świecie i że należy dostosować się do wszystkich zmiennych. Kolejne dawki preparatu regularnie pojawiają się w kraju, a proces szczepień przebiega coraz sprawniej. W ten sposób w ciągu pewnego okresu możliwość zaszczepienia się zostanie otwarta dla wszystkch chętnych.

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze