Podium Sikory, zwycięstwo Bjoerndalena

2009-03-21 19:00

Tomasz Sikora zajął 3. miejsce w biegu na dochodzenie biathlonowego Pucharu Świata (12,5 km) rozgrywanym w norweskim Trondheim. Zawody wygrał lider klasyfikacji generalnej Ole Einar Bjoerndalen.

Polak wyruszył na trasę jako trzynasty zawodnik i po pierwszym, bezbłędnym strzelaniu awansował na 8. pozycję. Niestety kolejna wizyta na strzelnicy nie była już tak udana, Sikora zaliczył jedno "pudło" i ponownie wypadł poza pierwszą dziesiątkę. Po trzecim strzelaniu nasz reprezentant mimo kolejnego błędu uzyskał awans na 9. miejsce. W ostatniej próbie Polak nie pomylił się ani razu i dzięki temu udało mu się wskoczyć na drugą pozycję, o którą do samej mety walczył z Austriakiem Simonem Ederem. Ostatecznie Sikora dał się wyprzedzić rywalowi i zakończył zawody na trzecim miejscu.

Zawody wygrał Norweg Ole Einar Bjoerndalen, który umocnił się na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.