Polska - Czechy

Autor: archiwum se.pl

Polska - Czechy 0:1, Grecja - Rosja 1:0. AWANS: Czechów i Greków - podsumowanie GRUPY A

2012-06-17 1:02

Fatalnie dla reprezentcji Polski zakończyły się rozgrywki w grupie A. Polacy zajęli ostatnie miejsce i po porażce z Czechami zakończyli udział w turnieju. Obok Czechów drugim - sensacyjnym - ćwierćfinalistą są Grecy.

POLSKA - CZECHY 0:1

Polacy, by awansować do ćwierćfinału musieli wygrać z Czechami. Tak się nie stało - kadra Franciszka Smudy długo remisowała 0:0, by w końcu przegrać 0:1.

Nasi reprezentanci nie tylko nie zołali awansować do ćwierćfinału, ale również ani razu nie wygrali meczu. Udało się jedynie zremisować z Grecją i Rosją.

Teraz przyjdzie czas na rozliczenia. Na giełdzie dziennikarskiej już spekuluje się, że Franciszek Smuda odejdzie z posady selekcjonera.

GRECJA - ROSJA 1:0

W drugim meczu rozgrywanym w sobotę wieczorem Grecy pokonali Rosjan. Gola na wagę awansu w 45 minucie meczu - tuż przed przerwą - zdobył Karagunis.

Później Rosjanie rozpaczliwie próbowali atakowac, ale tak naprawdę to Grecy byli bliżej podwyższenia prowadzenia, niż "Sborna" wyrównania.