Prezydent Andrzej Duda MOCNO o sportowych oszustach. Porównał ich do złodziei

2019-11-05 12:41 MSo
Andrzej Duda
Autor: LUKASZ GAGULSKI / SUPER EXPRESS Andrzej Duda

Problem dopingu w sporcie istnieje już wiele, wiele lat. Ze sportowymi oszustami tym razem będzie próbował walczyć Polak, Witold Bańka, który został wybrany szefem Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Prezydent Andrzej Duda podczas kongresu organizacji w Katowicach ostro porównał dopingowiczów do złodziei. Dlaczego akurat w ten sposób?

Kongres Światowej Agencji Antydopingowej WADA trwa właśnie w Katowicach. Podczas niego wybór Witold Bańka na stanowisko szefa tej organizacji zostanie oficjalnie potwierdzony. Podczas wydarzenia przemawiają najważniejsze osoby nie tylko ze świata sportu. Pojawił się tam także prezydent Polski, Andrzej Duda.

Głowa państwa przemawiała na temat walki z dopingiem. - Mam nadzieję, że dzięki Państwa pracy te przypadki będą eliminowane. A przede wszystkim mam nadzieję, że dzięki Państwa pracy i stałemu działaniu młodzi ludzie nie będą sięgali po doping - mówił pod adresem specjalistów.

Prezydent Duda porównał sportowych oszustów do złodziei. Dlaczego? - Walka z dopingiem jest jak walka ze złodziejstwem, bo w istocie doping jest formą kradzieży sportowego wyniku, sukcesu - powiedział podczas spotkania w stolicy Górnego Śląska. Kongres będzie trwał do czwartku. Do jego końca wybór Bańki na prezydenta WADA zostanie oficjalnie zatwierdzony.

Polak zdążył już zaapelować do ekspertów, by zwiększono nakłady na walkę z oszustwami. - Budżet WADA jest niewspółmierny do oczekiwań - podkreślał Bańka. Na stanowisku prezydenta zastąpi Sir Craiga Reediego. Antydopingowa organizacja została powołana do życia w 1999 roku.