Raw Air PREMIE Nagrody pieniężne: Jakie są premie w Raw Air 2023? Ile za zwycięstwo?

i

Autor: AP Raw Air PREMIE Nagrody pieniężne: Jakie są premie w Raw Air 2023? Ile za zwycięstwo?

Ale kasa!

Raw Air PREMIE Nagrody pieniężne: Jakie są premie w Raw Air 2023? Ile za zwycięstwo?

2023-03-10 17:55

Raw Air 2023 Premie, nagrody pieniężne Jakie są premie w Raw Air? Dziesięciodniowa impreza z jednym zaledwie dniem przerwy. Sześć konkursów, sześć kwalifikacji, a finał na skoczni do lotów. Po raz szósty odbywa się turniej skoków narciarskich Raw Air w Norwegii. Na skoczniach w norweskim cyklu Raw Air rywalizacja toczy się nie tylko o sławę i punkty w Pucharze Świata. Skoczkowie narciarscy biją się też o naprawdę duże pieniądze. Dla najlepszych w całym cyklu Raw Air są specjalne premie. Ile w Raw Air mogą zarobić Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła? Raw Air Premie nagrody pieniądze.

W trzech pierwszych edycjach nagrody w Raw Air były wyższe niż w Turnieju Czterech Skoczni. Od ubiegłego roku TCS przebił konkurentów nagrodą dla zwycięzcy - 100 tys. franków. W tegorocznym turnieju Raw Air przewidziano za trzy czołowe miejsca wśród mężczyzn - 50, 20 i 10 tys. euro, zaś dla kobiet - 40, 15 i 5 tys. euro.

Raw Air 2023 PREMIE Nagrody pieniężne

A jak porównać prestiż obu imprez? - Pod względem wartości sportowej norweski turniej może uzyskać podobną wagę do tamtego. Ale tradycja i prestiż są po stronie TCS, do tego ten szczególny czas noworoczny. A w Polsce dodatkowo dochodzi wspomnienie wygranej Adama Małysza w roku 2001, który wtedy porwał tłumy - mówi Apoloniusz Tajner. W poprzednich pięciu edycjach Raw Air zwyciężali Kamil Stoch, Stefan Kraft (po dwa razy) i Ryoyu Kobayashi. Kto będzie teraz faworytem? - Najbardziej świeży wydaje się obecnie Timi Zajc. Potem Anže Lanišek pomimo wpadek - mówi współautor sukcesów Adama Małysza z lat 2001-2003. - No i chyba cała nasza trójka: Kubacki, Żyła i Stoch. Zwłaszcza Kamil Stoch może tutaj wypłynąć i okazać się najświeższym, co można było już dostrzec w konkursie drużynowym w Planicy. Dołączyć do faworytów może Karl Geiger. Natomiast forma Andreasa Wellingera jakby stępiała - dodaje Tajner.

Raw Air Nagrody pieniężne Jakie są premie w Raw Air 2023

W punktacji Pucharu Świata Dawid Kubacki ma 293 pkt straty do Halvora Graneruda. Do końca pozostało 9 konkursów, w tym ostatnich pięć na „mamutach” (w Vikersund i w Planicy). - To może sprzyjać Dawidowi, bo na skoczniach mamucich szczególnie korzystny jest jego ofensywny sposób lotu, z mocnym „nakręcaniem się” nad narty. Dawid ma już chyba za sobą niedawne dolegliwości i powinien być w pełni sprawny. Możliwe wydaje się dogonienie Graneruda, o ile Norweg będzie zaliczał wpadki - ocenia współautor sukcesów Adama Małysza z lat 2001-2003.

Od piątku 10 marca aż do niedzieli 19 marca skoczkowie oddadzą 18 skoków zaliczanych do klasyfikacji generalnej Raw Air. Jest o co walczyć, bo - podobnie jak w poprzednich latach - na skoczków czekają wysokie premie. W sumie można zarobić ponad pół miliona złotych. Poza premiami dla najlepszych w cyklu Raw Air zawodnicy zarabiają też nagrody za poszczególne konkursy Pucharu Świata. Zwycięzca zgarnia 12 tys. franków szwajcarskich.

Raw Air 2023 PREMIE Jakie są nagrody pieniężne w Raw Air 2023

  • 1. miejsce - 50 tysięcy euro
  • 2. miejsce - 20 tys. euro
  • 3. miejsce - 10 tys. euro
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze