Real Sociedad zatrudnił bezdomnego kibica! Piękny gest hiszpańskiego klubu

2016-10-27 12:57 Paweł Nowakowski
Real Sociedad, Primera Division
Autor: East News

Nie jest łatwe życie bezdomnego człowieka, który musi tułać się po ulicach, prosić o jedzenie i szukać miejsca, w którym mógłby spędzić noc. Jednak 35-latek Rueben nie spodziewał się, że rękę wyciągną do niego działacze Realu Sociedad, którzy zaproponowali mu pracę. Jednak to nie wszystko, ponieważ dostał również od nich mieszkanie na... stadionie!

O tej wspaniałej akcji hiszpańskiego klubu występującego w Primera Division poinformowała "Marca". Kilka dni temu ochroniarze na obiekcie Realu Sociedad zauważyli, że w jednej z bram, która prowadzi na stadion nocuje bezdomny. Funkcjonariusze poinformowali o tym fakcie działaczy klubowych, którzy nie przeszli obojętnie wobec tego faktu i wyciągnęli pomocną dłoń wobec Ruebena. Jak wiadomo, ciężki jest los takich ludzi, ponieważ nie mają pieniędzy, ani dachu nad głową i muszą martwić się o to, gdzie spędzić najbliższą noc, a także prosić o jedzenie, choćby kromkę chleba.

Okazało się, że nocował tam od kilku miesięcy, a jego jedynym przyjacielem jest pies. Od teraz ich życie ulegnie prawdziwej przemianie, ponieważ 35-latkowi zaproponowano pracę na najbliższe dwa miesiące oraz dom na stadionie. Do jego obowiązków będzie należało utrzymywanie murawy w jak najlepszym stanie. - Nie spodziewałem się zupełnie takiej oferty. Nie wierzyłem, że są jeszcze tacy ludzie - powiedział wzruszony takim obrotem spraw Rueben. Na razie nie wiadomo, czy klub przedłuży z nim umowę, wszystko pewnie będzie zależało od tego, jak będzie pracował. Do tej pory błąkał się po ulicach i ośrodkach, mieszkańcy z dzielnicy Amara Berri przynosili mu jedzenie i ubrania, lecz nie udawało mu się znaleźć żadnego mieszkania. Oby teraz mu się powiodło i wykorzystał szansę, którą dostał od losu, ponieważ druga taka może się nie przytrafić.

Najnowsze