Lekkoatletyka. Rekord życiowy Marcina Lewandowskiego

2011-02-24 3:00

Świetny występ polskich lekkoatletów w mityngu w Sztokholmie. Mistrz Europy w biegu na 800 metrów Marcin Lewandowski (24 l.) tym razem wystąpił na dystansie 1000 m i mimo że startował po chorobie, zajął 5. miejsce (2:19:21, rekord życiowy).

Lewandowski od wyniku w Sztokholmie uzależniał swój występ w Halowych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Paryżu od 4 do 6 marca.

Wygląda na to, że jednak pojedzie na mistrzostwa Europy.

Wysoką formę potwierdziła Sylwia Ejdys (27 l.), która w mocno obsadzonym biegu na 1500 m zajęła 5. miejsce (nowy rekord życiowy - 4.05,38). Lidia Chojecka (34 l.) w biegu na 3000 m zajęła 3. miejsce (8.44,25).

Rośnie nowa gwiazda skoku o tyczce. Szwedka Angelica Bengston ma zaledwie 17 lat, a w Sztokholmie zadziwiła wszystkich. Skoczyła 4,63 m, pobiła rekord świata juniorek i przegrała tylko z mistrzynią Europy Rosjanką Swietłaną Fieofanową (4.68).