Reprezentacja Rosji, Rosja

i

Autor: Eastnews Rosjanie pokonali Arabię Saudyjską

Sborna wróci do gry

Reprezentacja Rosji zagra mecz towarzyski. Znalazł się chętny, intrygujący termin spotkania

2022-09-09 19:47

Reprezentacja Rosji miała zagrać z Polską o prawo gry w MŚ w Katarze, ale baraż się nie odbył z powodu bestialskiego ataku putinowskich wojsk na Ukrainie. Niestety ta wojna trwa i oczywiście nikt nie wyobrażał sobie, by grać z rosyjskimi klubami w europejskich pucharach lub mierzyć się z rosyjską kadrą w jakimkolwiek meczu. To się jednak zmieniło. Znalazła się federacja, która przyjęła propozycję "Sbornej"...

Federacja Piłkarska Bośni i Hercegowiny (NS/FS BiH) poinformowała w piątek, że przyjęła propozycję rozegrania towarzyskiego meczu z reprezentacją Rosji. Spotkanie odbędzie się 19 listopada w Sankt Petersburgu. Rosjanie są wykluczeni z rozgrywek pod egidą FIFA i UEFA. "NS/FS BiH przyjął ofertę rozegrania międzynarodowego meczu towarzyskiego od piłkarskiej federacji rosyjskiej" - przekazano na stronie internetowej bośniackiego związku.

Spotkanie drużyn narodowych tych krajów odbędzie się dzień przed rozpoczęciem mundialu w Katarze.

Tylko piłkarze jednego klubu odwiedzili Elżbietę II. Jest nagranie, to była legendarna wizyta

PKO Ekstraklasa Raport odcinek 4

Dla Rosjan to będzie pierwszy oficjalny mecz piłkarski od roku. Obecnie reprezentacje w różnych kategoriach wiekowych oraz kluby z tego kraju są wykluczone z rozgrywek FIFA i UEFA. To efekt agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę, rozpoczętej 24 lutego.

Rosja miała gościć Polskę 24 marca w Moskwie w półfinale baraży o awans do mistrzostw świata, ale po wykluczeniu tamtejszej reprezentacji biało-czerwoni wygrali walkowerem. PZPN, podobnie jak wiele innych federacji, już wcześniej zapowiadał, że nie zamierza grać z Rosjanami.

W finale baraży kadra Czesława Michniewicza pokonała w Chorzowie Szwecję 2:0 i zakwalifikowała się do mundialu.

UEFA nie wie jeszcze, co dalej z Rosją! Czas ucieka, decyzja nie została jeszcze podjęta

Sonda
Czy mecz Polska - Rosja powinien się odbyć?
Najnowsze