Rosja - Czechy wynik 4:1. Rosyjski czołg rozjechał Czechów

2012-06-09 4:00

Polskim piłkarzom, obserwującym jak Rosjanie lali Czechów, mogły zadrżeć nogi. Drużyna trenera Dicka Advocaata (65 l.) wpakowała rywalom cztery gole i zagrała koncertowo. Ale we wtorek z Polską nie musi im iść tak dobrze.

5. minuta. Po dośrodkowaniu Rosickiego Hubnik uderza głową nad poprzeczką.

15. minuta. Rosja prowadzi 1:0! Po strzele Kier- żakowa piłka odbija się od słupka, ale przy dobitce Dżagojewa Cech jest bez szans.

24. minuta. 2:0 dla Rosji. Szyrokow ładnym lobem przerzuca piłkę nad Cechem.

29. minuta. Arszawin pędzi prawą stroną boiska, zagrywa wzdłuż linii bramkowej, ale żaden z jego kolegów nie wepchnął piłki do siatki.

45. minuta. Dośrodkowanie w pole karne Rosji. Najwyżej wyskakuje Plasil, ale piłka po jego strzale przelatuje nad bramką.

52. minuta. Gol dla Czechów na 2:1. Pilar zwodem mija Małafiejewa i strzela na pustą bramkę.

79. minuta. Rosja dobija rywali! Pawluczenko podaje do Dżagojewa, a ten zdobywa swojego drugiego gola.

82. minuta. 4:1. Pawluczenko uderza z całej siły wprost w okienko bramki Cecha. Cudowny gol! "Pawluczenko to śpiący gigant" - mówił o nim trener Advocaat. Gigant się przebudził.