Reprezentacja Rosji, piłka nożna

i

Autor: AP PHOTO/PAVEL GOLOVKIN, POOL, FILE Reprezentacja Rosji w piłce nożnej podczas spotkania z Putinem

Rosjanie mają sprytny plan dla swoich piłkarzy? Chcą to zrobić i wygrywać wszystko, sensacja wisi w powietrzu

2022-04-28 10:48

Reprezentacja Rosji i rosyjskie drużyny zostały wykluczone z europejskich pucharów i tak naprawdę nie wiadomo, kiedy będą w stanie wrócić. Okazuje się jednak, że w samej Rosji panuje narracja, w myśl której struktury tamtejszego futbolu miałyby oderwać się od europejskiej centrali piłkarskiej i zmienić ją na azjatycką. Mimo że władze tamtejszego futbolu nie zapowiadają jeszcze takiego scenariusza, tak piłkarze i trenerzy z Rosji są zdania, że warto spróbować swoich sił na innym kontynencie.

Reprezentacja Rosji została wykluczona z rozgrywek europejskiego futbolu, co przełożyło się na stanowczą reakcję tamtejszych mediów, kibiców, trenerów i piłkarzy. Zważając na fakt, że nie wiadomo jeszcze, kiedy Rosjanie wrócą do europejskich rozgrywek, tamtejsze środowisko piłkarskie już teraz szuka drogi powrotu do piłki nożnej. Najnowszym pomysłem ma być dołączenie do Azjatyckiej Federacji Piłkarskiej. Cześć zawodników uważa, że to dobry pomysł i rosyjska piłka święciłaby prawdziwe sukcesy na azjatyckim kontynencie.

Katarzyna Skowrońska zareagowała na wzruszające pożegnanie. Obok tych słów nie mogła przejść obojętnie, jasny przekaz

Rosjanie wrócą do piłki nożnej? Mają mieć sprytny plan

O ile Rosja pozostaje członkiem UEFA, o tyle nie wiadomo, kiedy europejska centrala wróci ją do rozgrywek. Sytuacja robi się bardzo skomplikowana, co odczuwają powoli kluby z Rosji, jak utytułowany Spartak Moskwa, który ma być bliski bankructwa. Rozwiązaniem problemu ma być zerwanie z europejską centralną i podczepienie się pod tą azjatycką. Pomysł ten budzi optymizm części rosyjskich zawodników.

- Lepsze to niż nic. Puchary, superpuchary, mistrzostwa. Wygramy tam wszystko - mówi Daniił Kulikow, pomocnik Lokomotiwu Moskwa cytowany przez "sport.pl".

Sensacyjne słowa o Lukasie Podolskim. Mówiłbym o tym cały świat. Scenariusz, który trudno sobie wyobrazić

Aby zobaczyć, jak świat sportu zareagował na wojnę w Ukrainie, przejdź do galerii poniżej.

Rosjanie nie podjęli jeszcze decyzji. Zostaną w UEFA?

Mimo że odejście do Azjatyckiej Federacji Piłkarskiej mogłoby pomóc Rosjanom w powrocie do światowej piłki, to ostateczne decyzje w takiej sprawie nie zostały jeszcze podjęte. Jak przekonuje jeden z działaczy rosyjskiej federacji piłkarskiej, Rosjanie jak na razie nie myślą o odejściu z UEFA.

-  Nasza drużyna narodowa i kluby nie przeniosą się do Azji - mówił miesiąc temu Maksym Mitrofanow, dyrektor do spraw rozwoju rosyjskiego związku piłkarskiego cytowany przez "sport.pl".

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia
Sonda
Jak oceniasz decyzję o wykluczeniu Rosji z życia sportowego?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze