Lukas Podolski

i

Autor: Cyfra Sport Lukas Podolski

Sensacyjne słowa o Lukasie Podolskim. Mówiłbym o tym cały świat. Scenariusz, który trudno sobie wyobrazić

2022-04-28 9:37

Fani Górnika Zabrze mają nadzieję, że obecnie trwający sezon PKO Ekstraklasy nie jest pierwszym i zarazem jedynym, w którym oglądają Lukasa Podolskiego w barwach klubu z Górnego Śląska. Niebawem powinna wyjaśnić się przyszłość mistrza świata. Okazuje się, że chrapkę na legendę piłki ma inny polski zespół. I są to wieści co najmniej sensacyjne, bo chodzi o drużynę grającą w... IV lidze.

Lukas Podolski od kilku lat obiecywał, że prędzej, czy później wystąpi w barwach Górnika Zabrze. Co prawda fani tego zespołu musieli na to nieco poczekać, ale były reprezentant Niemiec dotrzymał danego słowa i na początku tego sezonu dołączył do ekipy z Zabrza. W zasadzie z urzędu stało się to największym hitem transferowym w historii polskiej ligi.

Tak Barcelona kusi Lewandowskiego. Wypłynęły szczegóły nocnych rozmów, klub chce wywrzeć presję

Peszko chciałby zagrać z Podolskim. Dojdzie do sensacji?

Początkowo Podolski może nie zachwycał, ale z każdym kolejnym tygodniem prezentował się coraz lepiej. I w końcu zaczął grać na takim poziomie, na jakim oczekiwali tego kibice Górnika. Podolski zaczął zdobywać ważne bramki dla zespołu i niczym dziwnym nie jest, że klub chciałby przedłużyć z nim umowę, która wygasa wraz z końcem czerwca.

Szykuje się wielka rewolucja w Legii Warszawa? Gwiazdy mają odejść, masa piłkarzy na wylocie

Na razie nie wiadomo, jakie decyzje podejmie były reprezentant Niemiec. Podolski nie ukrywa, że dużą rolę odegra to, jakie plany na przyszłość będzie miał Górnik. Nie jest jednak tajemnicą, że na zawodnika znalazłoby się kilku chętnych. Okazuje się, że chrapkę na Podolskiego miałby inny zespół z Polski, a konkretnie... Wieczysta Kraków.

Sonda
Czy Lukas Podolski jest najwybitniejszym piłkarzem w historii Ekstraklasy?

Podolski w Wieczystej Kraków? Peszko chciałby zagrać z Niemcem

A już na pewno ochotę do gry z Podolskim przejawia Sławomir Peszko, występujący w tym zespole. - Gdybym bardziej przycisnął prezesa i "Poldiego", to może by coś z tego naprawdę było. Jeszcze nic nam nie uciekło - powiedział były reprezentant Polski w programie "Po Gwizdku" Sebastiana Staszewskiego. Peszko z Podolskim grali razem w FC Koeln.

- Lukas spełnił marzenia swoje i kibiców Górnika, dotrzymał obietnicy i teraz jeszcze na zakończenie kariery może trochę pograć gdzie indziej - dodał Peszko. Gdyby faktycznie piłkarz przekonał właściciela Wieczystej do ściągnięcia Podolskiego, o takim transferze w świecie piłki na pewno byłoby bardzo głośno. Ale na taki ruch musiałby zgodzić się sam piłkarz, a nie wiadomo, czy Podolski przewiduje grać w IV, czy też III lidze.

Jan Tomaszewski: Zachowanie Michniewicza to skandal!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze