RPA - Urugwaj. Transmisja meczu w TVP 1 o 20:30

2010-06-16 21:23

Gospodarze Mundialu drużyna RPA zagra z reprezentacją Urugwaju, która w pierwszym meczu zremisowała z wicemistrzami świata - Francją 0:0.

Natomiast RPA w pierwszym meczu, z Meksykiem 1:1 zaprezentowała dwie twarze. O pierwszej połowie ich trener Carlos Alberto Parreira chciałby jak najszybciej zapomnieć, jednak drugie 45 minut to było chyba już to na co czekał cały kraj. Zdominowali wtedy Meksyk i byli bliżsi zwycięstwa.

- Przegrywający odpada - nie ma wątpliwości trener Urugwaju Oscar Tabarez przed meczem z RPA w piłkarskich mistrzostwach świata.

- Ten mecz może być kluczowy. Brak wygranej z Urugwajem może nam zamknąć drogę do drugiej rundy" - podkreślił obrońca Siboniso Gaxa.

Przewidywane składy:

RPA: Itumeleng Khune - Siboniso Gaxa, Aaron Mokoena, Bongani Khumalo, Tsepo Masilela - Teko Modise, Kagisho Dikgacoi, Steven Pienaar, Reneilwe Letsholonyane, Siphiwe Tshabalala - Katlego Mphela

Urugwaj: Fernando Muslera - Diego Lugano, Diego Godin, Maximiliano Pereira, Jorge Fucile - Diego Perez, Egidio Arevalo, Alvaro Pereira - Luis Suarez, Diego Forlan, Edinson Cavani

Sędzia: Massimo Busacca (Szwajcaria).