Nice 1. Liga: Podbeskidzie uciszyło Cichą. Ruch Chorzów przegrał na własnym boisku

2018-03-17 20:59

Podbeskidzie Bielsko-Biała zwyciężyło w Chorzowie Ruch 2:0. Bramki dla Górali zdobyli Valerijs Sabala oraz Mavroudis Bougaidis. Niebiescy długo nie mogli znaleźć pomysłu na grę ofensywną, a kiedy przebudzili się w końcówce spotkania, zabrakło im czasu na gole.

Przed przerwą Ruch Chorzów postawił na atak pozycyjny, przez co mocno w defensywie pracować musieli goście. Momentami Podbeskidzie zepchnięte było pod własne pole karne, ale ich organizacja gry obronnej zostawiała dobre wrażenie. Niebiescy byli bez pomysłu na rozmontowanie szyków przeciwnika. Ich wrzutki okazywały się łatwym łupem piłkarzy z Bielska-Białej.

Prowadzenie objęła drużyna, której domeną był kontratak. Nie szybka akcja dała jednak gola Góralom, a stały fragment gry. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Valerijs Sabala, który strzałem z bliskiej odległości pokonał Nikolaja Bankowa. Trafienie Łotysza spowodowało, że do szatni z zaliczką schodziło Podbeskidzie.

Kilka minut po wznowieniu gry położenie Ruchu było jeszcze trudniejsze. Najwyżej w polu karnym Niebieskich wyskoczył obrońca Mavroudis Bougaidis i wykorzystując błąd bramkarza, dał Góralom drugiego gola. To trafienie nie obudziło chorzowian. Kilka minut później mogli przegrywać już wyżej, ale dobrej okazji nie wykorzystał Dimitar Iliev.

Niebiescy dopiero po 70. minucie zwiększyli aktywność w ofensywie. Nieźle wyglądał wprowadzony na boisko w przerwie Paweł Wojciechowski. Zmiennikowi brakowało jednak szczęścia, bo albo jego strzały były albo niecelne, albo radził sobie z nimi bramkarz Górali. Jeśli oba warunki nie zostały spełnione, okazywało się, że Wojciechowskiemu plany pokrzyżował rykoszet. Kilka razy pozycję strzelecką wypracował także Mateusz Majewski, ale napastnikowi chorzowian brakowało celności. Ofensywę gospodarzy ożywiło jeszcze wejście Mello, lecz to było za mało.

Skonsolidowana obrona Podbeskidzia przy współpracy z Rafałem Leszczyńskim zachowała czyste konto, dzięki czemu cała drużyna Górali mogła cieszyć się z wygranej 2:0 przy Cichej.

Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1)

Bramki: Valerijs Sabala 20, Mavroudis Bougaidis 49

Żółte kartki: Hubert Kotus, Marcin Kowalczyk, Jakub Kowalski - Damian Chmiel, Paweł Oleksy

Ruch: Bankow - Kowalski, Kowalczyk, Marković (85. Balicki), Kotus - Przybecki (64. Mello), Walski, Trojak, Urbańczyk, Posinković (46. Wojciechowski) - Majewski

Podbeskidzie: Leszczyński - Modelski, Bougaidis, Malec, Oleksy - Sierpina, Guga, Rakowski, Iliev (71. Chmiel), Kozak (87. Wiktorski) - Sabala (85. Kostorz)