Sikora stracił koszulkę lidera

2009-01-19 3:00

Klątwa Ruhpolding wciąż działa. Tomasz Sikora (36 l.) miał w niemieckiej miejscowości bronić żółtej koszulki lidera Pucharu Świata. Niestety, kiepskie występy Polaka spowodowały, że to Emil Hegle Svendsen (24 l.) odzyskał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

W sobotnim sprincie Sikora spisał się słabo. Spudłował tylko raz, jednak pobiegł znacznie wolniej od najlepszych. W samym biegu stracił do Svendsena, który zajął 3. pozycję, niemal minutę! Wygrał Ole Einar Bjoerndalen (35 l.), dla którego było to 82. zwycięstwo w biatlonowym Pucharze Świata.

W niedzielnym biegu pościgowym Sikora spisał się już lepiej. Dobrze pobiegł, jednak dwa pudła podczas trzeciego strzelania pozbawiły go miejsca na podium. Zajął 8. miejsce i znów stracił punkty do Svendsena. Norweg finiszował jako drugi i w klasyfikacji generalnej powiększył przewagę nad Sikorą do 33 punktów.

Następne zawody odbędą się w przyszłym tygodniu w Anterselvie. Sikora lubi tam biegać i może we włoskiej miejscowości uda mu się wziąć rewanż na Norwegach.