Sportowy przegląd prasy

2009-09-07 11:38

Na przegląd prasy sportowej zapraszają dziennikarze działu sport "Super Expressu".

Byliśmy sprytniejsi...

Tak gazeta „The Irish News”  komentuje remis irlandzkich piłkarzy w Chorzowie. Piłkarze z Zielonej Wyspy byli cwani, a Polacy bardzo nieskuteczni – taki jest ton jeszcze kilku innych ocen tego meczu.

Kubeł zimnej wody  wylewa na głowy piłkarzy i kibiców Zbigniew Boniek (53 l.): - Mamy licznych kibiców, media i dużo emocji... - wylicza i zawiesza głos. Nie trudno dokończyć, że nie mamy dobrego futbolu. - Irlandczycy mieli dwie okazje i jedną wykorzystali. W tej sytuacji remis to sukces, którego gratuluję. I to nie jest ironia... Naprawdę nie jest?

Żródła: PS

Tortury Argentyńczyków

Po meczu Brazylii z Argentyną (3:1)  prasa argentyńska... nabrała wody w usta. Poza odnotowaniem wyniku nie ma żadnych komentarzy. Za to triumfują „canarinhos”, którzy piszą o „zabawie z rywalem”. Dla  Argentyńczyków  prawdziwa torturą był nie tylko wynik, ale i taniec zwycięstwa wykonany przez brazylijskich piłkarzy po meczu na środku boiska – komentuje wysłannik „Rzeczpospolitej”.

Inne źródła: Diario Libertador, El Cronista, O Globo, Rzeczpospolita

Gol z 70 metrów

Strzelił go w meczu z MKS Kluczbork obrońca Znicza Pruszków Norbert Jędrzejczyk (19 l.). - Gol Norberta był zaskoczeniem – opowiada trener Znicza Artur Kalinowski – Kluczbork naciskał i on wybił piłkę byle dalej od własnej bramki. Futbolówka odbiła się od mokrej trawy i przeleciała nad bramkarzem MKS.

Źródło: Polska

Skorża w dobrej szkole

Maciej Skorża (37 l.) w grudniu wybiera się na staż do FC Liverpool. Trener Wisły zamierza podglądać przy pracy Rafę Beniteza, który poprowadzi zajęcia na obozie treningowym w Bad Ragaz, a potem podczas meczów w Premiership. Jak uczyć się, to w dobrej szkole.

Źródło: Dziennik Polski


Polska piłka na minusie

Fachowcy z firmy Ernst&Young  przeanalizowali finanse i medialną efektywność polskich klubów piłkarskich. Wnioski z analizy są interesujące. Przychody klubów w roku 2008 wzrosły o 30 proc. i wyniosły 303 mln. Ale z 17 klubów tylko 2 nie poniosły strat operacyjnych. Najwięcej pieniędzy czerpią kluby ze sponsoringu i reklamy (44 proc.) oraz opłat telewizyjnych (26 proc.) . Majątek naszych klubów wynosi ok. 360 mln zł, długi i rezerwy – 450 mln. Futbol w Polsce to żyła złota, ale fatalnie eksploatowana.

Źródło:  Rzeczpospolita

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze