W trakcie dwudniowego spotkania laureaci Programu „Stypendium Sportowych Marzeń” nie tylko odebrali certyfikaty potwierdzające udział w programie, ale mieli także okazję poznać sportowych idoli i spotkać się ze specjalistami w zakresie rozwoju osobistego. Poza wsparciem finansowym, młode nadzieje polskiego sportu mogą liczyć na wiele wskazówek dotyczących budowania swoich karier sportowych, jak i edukacji. – Chcemy im zaproponować format, który połączy jedno i drugie. Bo tylko w momencie, gdy będą podążali za tym, co sami chcą, co jest zgodne z ich sercem, z ich umysłem, będą mogli zachować równowagę i będą mieli efekty w sporcie. Musimy tych młodych ludzi przygotować do tego, że sport jest jednym elementem ich życia, ale cała strona pozasportowa też jest bardzo ważna – podkreśla Marek Orzechowski, prezes Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.
Program skierowany jest do młodych, uzdolnionych sportowców, uprawiających olimpijskie dyscypliny indywidualne. Ma on pomóc im w przygotowaniu się do rozpoczęcia kariery w szeroko rozumianym otoczeniu świata sportu. Celem programu, realizowanego dzięki wsparciu fundatora Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej, czyli Totalizatora Sportowego, jest pomoc finansowa, przekazanie wiedzy i zdobycie dodatkowych umiejętności przydatnych w branży sportowej, m.in. przez profesjonalne wsparcie w zakresie zarządzania własnym wizerunkiem. Młodzi sportowcy mieli okazję w Warszawie potrenować umiejętności psychologiczne z dr Katarzyną Rutkowską, rozmawiali na temat podnoszenia odporności psychologicznej w sporcie z Tomaszem Górzyńskim, spotkali się i porozmawiali z medalistką olimpijską Joanną Hentką, poznali też podstawy budowania sportowego portfolio i relacji z mediami.
– Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, jestem tym szczęśliwcem, który załapał się do tego grona – mówi Oskar Szalecki, specjalizujący się we wspinaczce sportowej. – Myślę, że wsparcie jest nam wszystkim potrzebne, więc cieszę się z tego powodu i myślę, że będę mógł je przeznaczyć na dalszy rozwój mojej kariery sportowej. Przede wszystkim warsztaty były z psychologiem sportu i z osobą, która przedstawiała nam karierę dwutorową. Czyli, że nie chodzi tylko o sam sport, ale liczy się również nauka, żebyśmy mieli podporę, gdy w sporcie coś się stanie, żebyśmy nie byli zostawieni na pastwę losu, potrafili sobie jakoś poradzić. Takie warsztaty są bardzo potrzebne, rozwijają nasze umiejętności i w sporcie, i w radzeniu sobie ogólnie w życiu, więc jestem z nich bardzo zadowolony – dodaje.
– To bardzo duży plus tego programu, że mamy dodatkowe wsparcie, spotkania z psychologami, czy inne warsztaty z rozwoju osobistego – mówi kolarz torowy Tomasz Łamaszewski, jeden ze stypendystów. – Na co dzień tego w naszych związkach, przynajmniej w moim związku, po prostu nie ma. Nie mamy organizowanych rozmów z psychologiem, czy innych warsztatów rozwojowych, także jest to ogromną zaletą tego programu. Mam nadzieję, że bardzo dużo z tego skorzystam i wykorzystam w kolejnych latach – dodaje.
Lista laureatów Programu „Stypendium Sportowych Marzeń”:
- 1. Adam Makuch
- 2. Tomasz Łamaszewski
- 3. Leszek Jaśkiewicz
- 4. Oliwia Drzazga
- 5. Kajetan Jakubowski
- 6. Oskar Szalecki
- 7. Zuzanna Banaszewska
- 8. Tomasz Bajraszewski
- 9. Olga Szlachta
- 10. Karolina Tyman
- 11. Michalina Thamm
- 12. Karol Warzybok
- 13. Jakub Jeniec
- 14. Hubert Tarasiuk
- 15. Norbert Midloch
- 16. Zofia Więcławska
- 17. Paweł Proszowski
- 18. Jakub Suchan
- 19. Kacper Serwiński
- 20. Karolina Jałoszyńska
- 21. Katarzyna Grzyb
- 22. Piotr Szymiec
- 23. Magdalena Szewczuk
- 24. Zbigniew Jabłoński
- 25. Filip Kosiński
- 26. Karolina Hołda
- 27. Zuzanna Pawelec
- 28. Alicja Goczał
- 29. Karolina Hofman
- 30. Jakub Czapliński.